To vietā pareizāk būtu lietot darbības vārdus nenoteiksmē - noteikt, saprast, risināt, iesniegt, izpētīt, sekot. Lai teksts būtu precīzs un lakonisks, tajā jāvairās no sarežģītas izteiksmes, piemēram, veikt kontroli, veikt analīzi, veikt uzraudzību u.tml., ja domu ir iespējams izteikt ar konkrētas nozīmes darbības vārdu, kā kontrolēt, uzskaitīt, saglabāt, analizēt, informēt, sakārtot, nevis savest kārtībā. (Kā uzrakstīt labu amata aprakstu 2011)
Amata aprakstā ir būtiski visu sakārtot pa blokiem – vai amatu veikšanas secībā, vai pēc hierarhijas, vai, piemēram, uzskaitīt visus kontroles vai uzraudzības pienākumus. (Kā uzrakstīt labu amata aprakstu 2011)
Secinājumi
Amata apraksts ir dokuments, kas nosaka amata nosaukumu, vietu organizācijas struktūrā, tiesības, pienākumus, atbildību, kā arī amata veikšanai nepieciešamās prasības.
Amata aprakstā svarīgi pareizi formulēt pienākumu, piemēram, norādīt vai pienākums ir apkopot informāciju vai analizēt šo informāciju, ieteikt vai konsultēt, izskatīt vai apstiprināt.
Nepastāv konkrēti amata apraksta standarti, tomēr lietderīgi ņemt vērā tā galveno funkciju – tam jābūt noderīgam jauno darbinieku atlases procesā.
Biežākās kļūdas - amata apraksti ir uzrakstīti formāli, pienākumi ir nosaukti haotiski, nav prioritāri norādīti, kuri pienākumi ir būtiskāki, kuri mazāk.
…