Starptautiskā tirdzniecība ir darījumu attiecības, kas pastāv starp vismaz divām valstīm. Pēc būtības tā ir tirdzniecība starp suverēnām valstīm. Starptautiskā tirdzniecība ietver visu valstu ārējo tirdzniecību.
Mūsdienās pasaules saimniecībā arvien vairāk pieaug ārējās tirdzniecības loma. Atsevišķas valsts ietekme uz globāliem ekonomiskiem un politiskiem procesiem ir niecīga, tāpēc valstis apvienojas grupās un blokos, kas palīdz tām veidot tirdzniecības attiecības, kā arī atrisināt radušās domstarpības uz līdztiesīgiem pamatiem.
Pirmais nozīmīgais pasākums šajā virzienā saistīts ar dalībvalstu vispārējo vienošanos par tarifiem un tirdzniecības līdzdalību Pasaules tirdzniecības organizācijā ( PTO ), kas nodarbojas ar globālu tirdzniecības noteikumu izstrādi starp valstīm. Tās galvenais uzdevums ir nodrošināt brīvu, paredzamu un regulāru tirdzniecības plūsmu.
Katra valsts saņem garantiju, ka tās eksporta preces tiks taisnīgi un saskaņā ar noteikumiem pārdotas citu valstu tirgos, vienlaicīgi tās apsola darīt to attiecībā uz importu pašu tirgū.
Autora darba mērķis ir noskaidrot arējās tirdzniecības politikas principus un instrumentus mūsdienās.
Lai noskaidrotu šos ārējās tirdzniecības jēdzienu, autors izmantoja literatūras avotus par starptautisko tirdzniecību - mācību līdzekļi par starptautisko ekonomiku un tirdzniecību, kā arī Finanšu Ministrijas elektroniskos resursus un citus avotus.…