1.Investīciju motivācija.
Katram potenciālam investoram pasaulē ir bezgala daudz alternatīvu saviem ieguldījumiem. Šis alternatīvas aptver gan valstis, gan uzņēmējdarbības veidus. Latvijai ir gan savas priekšrocības, magnēti, kas pievelk investorus, gan negatīvi faktori, kas investorus atbaida. Magnētisks spēks ir Latvijas neaizsalstošām ostām, orientētām uz tranzīta nodrošināšanu starp Rietumiem un Austrumiem. Šo ostu attīstība piesaista efektīvas investīcijas. Cits faktors ir Latvijas meži lētas
mežistrādes apstākļos. Relatīvi lēts un kvalificēts darbaspēks piesaista investīcijas nozarēs, kam ir vidējs tehniskais līmenis. Kokapstrāde ir mežistrādes organisks turpinājums. Uzņemšanas perspektīva ES ir nosacījums, kas liek investoriem savlaicīgi apsvērt investēšanas iespējas Latvijā. Lētais darbaspēks ES valstu starpā tuvākos desmit gados būs Latvijas pievilkšanas spēks investīciju jomā ES saimē.
1.1.Investīcijām nelabvēlīgie apstākļi.
Diemžēl Latvijai ir garš saraksts to negatīvo faktoru, kas liek potenciāliem investoriem LR apiet ar līkumu. Latvijas iekšējais tirgus ir tik šaurs, ka krietni izdevīgāk ir preces importēt, nekā investēt līdzekļus preču ražošanai vietējam tirgum. Investīciju motīvs var būt tikai preces plašam eksportam uz Rietumu un Austrumu tirgiem. Pasaulē ir ne mazums valstu ar vēl lētāku darbaspēku un bez nepieciešamības nest sociālās aprūpes slogu. Nodokļu nasta liek vienam otram investoram izvairīties no ieguldījumiem Latvijas teritorijā. Birokrātija, sarežģītas muitas procedūras, ko papildina tradicionālā kukuļošana, brīžiem rekets, vispārēja kriminogēnā situācija investīcijas neveicina.)
…