Skolas gaitu uzsākšana, pārmaiņas, ko tādā laikā piedzīvo gan bērns, gan vecāki, ir visai bieži skarts temats. Vecākiem ir svarīgi zināt tās nozīmīgākās pārmaiņas mazā cilvēka dzīvē, kuras bez pieaugušo atbalsta bērnam pašam ir ļoti grūti veiksmīgi pārvarēt.
Pirmsskolnieka domāšana ir citādāka nekā pieaugušajam. Bērns pats sevi izjūt kā pasaules centru. Pasaules centrā ir viņš pats - ar savām vajadzībām, jo pasaule jau pastāv, lai apmierinātu bērna vajadzības. Bet tad pēkšņi notiek pārmaiņas - skola, kur bērns vairs nav pasaules centrā, kur bērnam ir jāuzņemas atbildība, jākontrolē savas kustības, laiks, uzmanība, kur viņš (viņa darbības) tiek salīdzinātas ar citiem bērniem. Tāpēc ļoti būtiski ir tas, kā bērns gan emocionāli, gan fiziski ir sagatavots šīm būtiskajām pārmaiņām.
6-7 gadu vecumā bērns tiecas iegūt tādu kā augstāku stāvokli sabiedrībā, viņš vēlas pietuvoties pieaugušo pasaulei un pildīt jaunu un svarīgu funkciju ne tikai pieaugušo, bet arī savā izpratnē. Bērnam rodas vēlme iet skolā un mācīties, viņš apzinās, ka skolēna loma ir ļoti nozīmīga kā sabiedrībā, tā arī viņa ģimenē. Tieši vēlēšanās iet skolā un pildīt skolēna funkcijas arī liecina, ka bērns ir pārvarējis septiņu gadu krīzi un ir gatavs uzsākt skolas gaitas, pildīt skolēna lomu.…