Latvijai dzīves apstākļu pētījums ir īpaši svarīgs, jo tā atrodas grūtā pārejas procesa pašā vidū. Ekonomiskās aktivitātes samazināšanās izraisītās dzīves apstākļu pārmaiņas, šķiet, radīs visai nopietnas problēmas gan mājsaimniecībām, gan atsevišķiem indivīdiem. Dzīves apstākļu pētījumam var būt ievērojama loma pārejas perioda sociālo problēmu atklāšanā visdažādākajās dimensijās un visos iedzīvotāju slāņos.
Sākotnējais dzīves apstākļu pētījumu mērķis Latvijā bija savākt trūkstošos datus par indivīdu un grupu relatīvo stāvokli tādās sfērās kā veselības aizsardzība, izglītība, atpūta un darba apstākļi . Lai gan par šīm sfērām ir pieejami svarīgi dati, tomēr unikāls dzīves pētījuma ieguldījums ir tas, ka šīs dimensijas var analizēt kopsakarībās, lai atklātu sakarības starp sociālajiem komponentiem.
Nodarbinātības politika ir neatņemama valsts sociālās un ekonomiskās politikas sastāvdaļā un ir cieši saistīti ar darba tirgus izmaiņām. Pareizi izvēlēta pieeja Nodarbinātības politikas pilnveidošanā stimulē darbspējīgo iedzīvotāju mērķtiecīgāku darbību darba tirgū, paplašinās darba tirgus politikas darbības sfēru ar mērķi radīt jaunas darba vietas un pilnveidot darbaspēka pielāgošanos ekonomikas strukturālajām pārmaiņām. …