-
Biznesa stratēģiskā plānošana
Secinājumi.
1. Stratēģiskā analīze ietver arī uzņēmuma iekšējās situācijas analīzi, kurā atsegtas uzņēmuma stiprās un vājās puses dažādās jomās.
2. Stratēģiskās plānošanas procesa mērķis ir regulāri pārbaudīt uzņēmuma biznesa idejas derīgumu tirgū, kas kļūst aizvien piesātinātāks.
3. Stratēģiskās plānošanas process noris sešos posmos: vīzijas, biznesa idejas un stratēģiskā mērķa formulēšana; stratēģiskās analīzes veikšana; pamatstratēģijas izstrāde; rīcības plāna izstrāde; ekonomisko prognožu izstrāde; īstenošana, uzraudzība un kontrole.
4. Biznesa plānošanu sāk ar biznesa ideju, tad konkurences analīzi (izvēlēties savu biznesa metodi), veidu, kā iekļūt tirgū un biznesa plāna izstrādāšanu.
5. Dibinot savu uzņēmumu, ir iespēja izvēlēties, kura komercdarbības forma ir vispiemērotākā. Izvēle neattiecas tikai uz juridiskās formas izvēli. Izvēlētā uzņēmuma forma būs darbības līdzeklis, lai sasniegtu izvirzīto mērķi
6. Biznesa mērķu īstenošana parasti iezīmēta plāna dokumentā, ko sauc par uzņēmuma stratēģisko plānu.
7. Galvenie biznesa plāna izstrādāšanas mērķi ir pārbaudīt projekta vai citas ieceres dzīvotspēju, panākt visizdevīgāko un vispieejamāko kompromisu starp uzņēmuma vēlmēm un praktiskām iespējām, precīzi noteikt, izstrādāt, formulēt uzņēmējdarbības mērķus un to sasniegšanai nepieciešamo stratēģiju un taktiku, kā arī objektīvi novērtēt sagaidāmos rezultātus.
8. Biznesa plāns ir stratēģiskā plāna veids, kurā noteiktas uzņēmējdarbības idejas, projekta īstenošanas mērķi, taktika un sagaidāmie rezultāti noteiktam laika
9. Pamatstratēģijas attīstīšana nozīmē, ņemot par pamatu analīzes rezultātus, noteikt uzņēmuma stratēģiskās alternatīvas, novērtēt tās un visbeidzot – izvēlēties tās, kuras uzņēmumam ir vispiemērotākās.
10. Stratēģiskā plānošanas procesa mērķis ir sagatavot un apvienot uzņēmuma darbiniekus stratēģisko mērķu izpildei un metodes izvēlei un izveidot stratēģijas, kas uzņēmumam dotu ilgstošas konkurences priekšrocības.
…
Mūsdienās daudziem cilvēkiem ienāk prātā veidot savu uzņēmumu, nodarboties ar biznesu. Cits jautājums ir tas, cik veiksmīga ir šī iecere. Līdz ar to cilvēkiem ir nepieciešams izvērtēt pozitīvos un negatīvos aspektus, izprast esošo situāciju un to, cik realizējams ir šis biznesa plāns. Sākt biznesu nozīmē uzņemties daudz juridisku saistību. Darbinieki tiek pieņemti darbā, jāaprēķina un jāsamaksā nodokļi un nodevas, ir jāiegulda pašu kapitāls , jāņem kredīts, jāparaksta pirkšanas un pārdošanas kredīts. Kā arī vēl daudzas citas nozīmīgas darbības ir jāveic. Katra uzņēmuma dibināšanas pamatā ir galvenā mērķa apzināšanās un tā formulēšana. Tikai tad, kad dibinātāji skaidri zina savu galamērķi, var sākt izstrādāt plānu, kā šo mērķi sasniegt. Parasti izvēlētais mērķis nav sasniedzams īsā laikā, tam ir nepieciešami vairāki gadi. Tā ir uzņēmuma ilgtermiņa plānošana jeb stratēģiskā plānošana. Stratēģiskā plānošana nodrošina uzņēmuma ilgtermiņa darbību. Šī referāta mērķis ir noskaidrot biznesa stratēģiskās plānošanas būtību, metodes u.c. svarīgas plānošanā ietvertās darbības.
- Biznesa stratēģiskā plānošana
- Internets kā biznesa vide
- Stratēģiskā vadīšana
-
Ты можешь добавить любую работу в список пожеланий. Круто!Internets kā biznesa vide
Реферат для университета13
-
Stratēģiskā vadīšana
Реферат для университета2
Оцененный! -
Starptautiskais mārketings: plānošana un realizācija
Реферат для университета26
-
Viesnīcu "Park Hotel Rīdzene" mārketinga procesa plānošana
Реферат для университета28
-
Telemedicīnas biznesa projekts
Реферат для университета52