SECINĀJUMI
• Personāla vadības daļai nepieciešams veikt pētījumu par personāla mainību. Jānoskaidro ļoti konkrēti iemesli kāpēc uzņēmumā pastāv ļoti augsta darbinieku mainība un jāizstrādā priekšlikumi to samazināšanai. Rezultātā slimnīca būs mazāk spiesta meklēt kvalificētus mediķus un apmācīt papildus tos, kas savukārt prasītu mazāk papildus laika un naudas līdzekļus. No veiktā pētījuma, secinām, ka darbinieku mainību ļoti ietekmē lielā darba slodze, neelastīgais darba grafiks un izteikti zemais atalgojums, salīdzinot ar privāto sektoru.
• Vadībai ieteicams izveidot jauno darbinieku adaptācijas programmu, kurā tiktu ietverta detalizēta informācija par darbinieku vietu un uzdevumiem, par uzņēmuma mērķiem un kultūru, par pirmās darba dienas norisi.
• PSKUS uzsākusi darbu pie jaunas personāla vadības sistēmas izveides, kas veicinātu darbinieku motivāciju, integrāciju un iesaisti slimnīcas darbā un notiekošajos procesos. Slimnīca jau aktīvi veic darba vides, atmosfēras darbinieku plānošanas, sociālās vides, organizatoriskās struktūras, darbinieku savstarpējo attiecību un apstākļu uzlabošanu.
• Slimnīcā tiek izmantotas gan formāla, gan neformāla iekšēja komunikācijas forma. Tās ir pozitīvi, jo kopumā formāla un neformāla komunikācija veido vienu veselumu un nevar būt atdalāmas. Vienos gadījumos lielāku efektivitāti uzņēmuma mērķu sasniegšanā nes neformālas formas izmantošana, bet citos gadījumos efektīvāk ir izmantot formālo komunikācijas formu.
• Galvenie trūkumi un vājās vietas cilvēkresursu vadībā PSKUS ir darbinieku zemais atalgojums, nepietiekamais darbinieku skaits, liela darbinieku mainība un esošo darbinieku izdegšana/pārstrādāšanās. Visas šīs problēmas ir samērā klasiskas cilvēkresursu vadības problēmas priekš Latvijas uzņēmumiem.
…