Реферат
Предпринимательство и право
Охрана труда
Darba aizsardzības instrukcija darbam elektroietaisēs-
Darba aizsardzības instrukcija darbam elektroietaisēs
2021–2025 гг.
4. Darba drošības prasības, beidzot darbu
4.1. Noņemt instrumentu jostu, sakārtot inventāru, kuru izmantoja darba laikā.
4.2. Novietot glabāšanai paredzētajā vietā elektroaizsardzības līdzekļus, IAL, darba apģērbu, instrumentus un palīgierīces.
4.3. Savākt izlietotos elektroiekārtu materiālus un novietot noslēgtā konteinerā.
4.4. Ja remontējot elektroietaises vai darba aprīkojuma elektroiekārtu, to neizdodas pabeigt pirms pārtraukuma vai līdz darba laika beigām, tad operatora darba vietā jāizvieto brīdinošais uzraksts „Neslēgt” un darba aprīkojuma tehniskas apkopes darbu uzskaites žurnālā jāatstāj ieraksts par to, ka bojājums nav novērsts.
4.5. Apstiprinātās iekšējās instrukcijās noteiktajā kārtībā jāziņo vadītājam par darbu pilnīgu pabeigšanu, pamanītajiem trūkumiem vai defektiem darba laikā.
4.6. Elektroietaisi drīkst ieslēgt tikai pēc tam, kad par to saņemta atļauja vai rīkojums no darbinieka, kas devis atļauju sagatavot darba vietu un pielaist pie darba, vai no darbinieka, kas to nomainījis. Pēc pilnīgas darbu pabeigšanas elektroietaisē atbildīgajam par darba izpildi vai uzraugam jāaizved brigāde no darba vietas, jānoņem brigādes novietotie pagaidu nožogojumi, pārnesamās drošības zīmes un zemējumi, jāaizslēdz elektroietaišu durvis un norīkojumā ar savu parakstu jāapstiprina darbu pilnīga pabeigšana.
4.7. Paziņot darbu vadītājam par darba vietas atstāšanu.
5. Darba drošības prasības rīcībai ārkārtas un bīstamās situācijās.
5.1. Situācijās, kuras var izraisīt avāriju vai nelaimes gadījumu, darbiniekam, nekavējoties jārīkojas saskaņā ar instrukcijā noteiktajām prasībām.
5.2. Ja ir radusies bīstama situācija, darbiniekiem, izmantojot savas zināšanas un pieejamos līdzekļus savas kompetences robežās jāpieņem patstāvīgs lēmums un jāveic piemēroti pasākumi situācijas stabilizēšanai.
5.3. Ja ir radusies bīstama situācija un turpmākajā darbībā tā nav prognozējama, darbiniekiem, nekavējoties ir jāpārtrauc darbs un jāziņo tiešajam darbu vadītājam.
5.4. Elektrības vadu vai iekārtu īssavienojuma gadījumā seko vadu aizdegšanās, tāpēc nekavējoties jāatslēdz strāvas patērētāji.
5.5. Darbinieka rīcība, mehānismiem un/vai personālam nokļūstot zem sprieguma:
5.5.1. Ja pacēlāja grozs saskaras ar spriegumaktīvām daļām, operatoram jāveic pasākumi mehānisma kustīgās daļas atvirzīšanai no spriegumaktīvām daļām tādā attālumā, kas nav mazāks par elektrobīstamības ārējo robežu un jāattālinās ar vairākiem palēcieniem vai tipinot vismaz par 8 m no jebkura transportlīdzekļa, kas nokļuvis zem sprieguma.
5.5.2. Aizliegts nokāpt no mehānisma vai mašīnas uz zemes vai kāpt uz tās, kā arī pieskarties, stāvot uz zemes, kamēr mehānisma elementi ir spriegumaktīvi.
5.5.3. Ja mehānisms, kas nokļuvis zem sprieguma, aizdegas, operatoram jānolec uz zemes no mehānisma, ar abām kājām lecot, jāattālinās ne mazāk par 8 m. Lecot pēdas nedrīkst atraut vienu no otras. Svarīgi – pēdas nedrīkst atraut vienu no otras!
5.5.4. Nekādā gadījumā pēc izglābšanās nedrīkst tuvoties tehnikai, vai mēģināt to dzēst un nepieļaut citu personu piekļuvi bīstamajai zonai līdz ierodas glābšanas dienesti!
5.6. Gadījumos, ja ir noticis incidents un ir vajadzīga palīdzība, jāzvana uz vienoto ārkārtas palīdzības izsaukuma numuru 112, lai izsauktu VUGD.
…
Darba aizsardzības instrukcija Darbam Elektroietaisēs ir uzņēmuma iekšējais normatīvais dokuments ar kuru darba devējs nosaka darba aizsardzības prasības visiem elektrotehnisko darbu veicējiem savā darba vietā elektroietaisē, kā arī ekspluatējot elektroenerģijas ražošanas, pārvades, sadales un elektroenerģijas lietotāju elektroietaises ar maiņspriegumu 50 V un lielāku, t.i., ar spriegumu līdz 1000 V un līdzspriegumu 75 V un lielāku. Darba aizsardzības instrukcijas mērķis ir apmācīt nodarbināto drošiem darba paņēmieniem un metodēm, veicot darbu, lai samazinātu nelaimes gadījumu risku un saglabātu darbinieka profesionālo veselību un dzīvību. Instrukcijā sniegtas vispārīgās darba aizsardzības prasības Elektrotehniskā personāla darbiniekiem elektrodrošības garantēšanai, bet katrā konkrētā elektroiekārtu apkalpošanas, remonta vai tehniskās apkopes gadījumā Elektrotehniskā personāla darbiniekiem jārīkojas saskaņā ar darbu izpildes tehnoloģiju un ievērojot darba veikšanas uzdevumā noteiktās prasības. Atbildīgais par Instrukcijā noteikto darba aizsardzības prasību ievērošanas kontroli un nepieciešamības gadījumā papildus drošības pasākumu noteikšanu ir tiešais darbu vadītājs, kuru norīko elektroietaises īpašnieks vai elektroietaises tiesiskais valdītājs.
- Darba aizsardzības instrukcija darbam ar datoru
- Darba aizsardzības instrukcija darbam ar ķīmiskām vielām un maisījumiem
- Darba aizsardzības instrukcija darbam elektroietaisēs
-
Ты можешь добавить любую работу в список пожеланий. Круто!Darba aizsardzības instrukcija darbam ar datoru
Реферат для университета20
-
Darba aizsardzības instrukcija darbam ar ķīmiskām vielām un maisījumiem
Реферат для университета17
-
Darba aizsardzības instrukcija darbam ar sašķidrinātās gāzes baloniem
Реферат для университета8
-
Darba aizsardzības instrukcija darbam ar ķēdes motorzāģi
Реферат для университета14
-
Darba aizsardzības instrukcija darbam ar rokas elektroinstrumentiem ar dubulto izolāciju
Реферат для университета16