Pārsiešanas līdzekļu komplekta lietošana
1. Vienreizējas lietošanas cimdus lieto, lai pasargātu sevi no inficēšanās ar AIDS u.c. asins infekcijas slimībām.
2. Saspraužamās adatas lieto liela izmēra pārsēja nostiprināšanai.
3. Šķēres ar noapaļotiem galiem izmanto cietušā apģērba pārgriešanai, lai piekļūtu traumētai ķermeņa apdeguma vai asiņojošai brūcei un pārsienamā materiāla griešanai.
4. Mākslīgās elpināšanas masku lieto cietušā elpināšanai no „mutes – mutē” caur maskas vārstuli. Uzvilkt masku tā, lai maskas vārstulis atrodas pret tavu muti un pārbaudi vai caur maskas vārstulis laiž cauri tavas izelpas gaisu.
5. Trīsstūrveida pārsēju lieto traumētas rokas fiksēšanai, spiedoša pārsēja uzlikšanai vai brūču pārsiešanai.
5.1. Vienā lakatiņā iekar traumēto roku, kura stūri sasieti uz skausta, no otra lakatiņa izveido šallīti un piesien kaklā iekārto roku pie cietušā krūšu kurvja.
5.2. Spiedoša pārsēja uzlikšanai uz stipri asiņojošas brūces jāizveido no viena lakatiņa šallīti kuru jāsavelk virs materiāla rullīša (neatvērta pārsiešanas pakete, marles saites rullītis), kas uzlikts uz brūces tik spēcīgi, lai asiņošana apstātos. Pirms pārsēja uzlikšanas brūci vēlams pārklāt ar pārsiešanas kompresi.
6. Leikoplasta spoles materiālu (leikoplastu) lieto pārsēja nostiprināšanai. Vispirms brūce jāpārklāj ar sterilu kompresi un kompreses malas ar leikoplastu piestiprina pie nebojātas ādas. Līdzīgi var nostiprināt marles saites pārsēja galu.
7. Brūču plāksterus sterilā iepakojumā lieto nelielu brūču pārsiešanai. Uz brūces jāliek tikai plākstera spilventiņš, bet ne plākstera lipīgo daļu.
…