9.11. Darbuzņēmējiem jānovāc būvgruži, iepakojuma materiāli u. c. atkritumi ne vēlāk, kā līdz darba dienas (darba maiņas) beigās un tie jānovieto speciālos konteineros.
9.12. Būvgruži no ceļamās ēkas stāviem vai sastatnēm jānolaiž pa slēgtām teknēm, noslēgtās kastēs vai konteineros. Teknes apakšējais gals nedrīkst atrasties augstāk kā 1 m no zemes. Vietas, kur nosviesti atkritumi, no visām pusēm jāiežogo.
10. Nelaimes gadījumu darbā izmeklēšanas kārtība
10.1. Darbuzņēmējam nekavējoties jāinformē Būvprojekta vadītāju par objektā notikušu nelaimes gadījumu darbā.
10.2. Par katru nelaimes gadījumu darbā (neatkarīgi no veselības traucējuma smaguma pakāpes) Darbuzņēmējam nekavējoties jārīkojas ārējos normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā.
10.3. Darbuzņēmējam jāizveido nelaimes gadījuma darbā izmeklēšanas komisija un jāsastāda nelaimes gadījuma akts (atzinums), kuru reģistrē VDI. Reģistrētā nelaimes gadījuma akta (atzinuma) kopija jāiesniedz Būvprojekta vadītāju.
10.4. Objektā jāinformē pārējie būvniecības dalībnieki par notikušo nelaimes gadījumu darbā un tā cēloņiem.
11. Atbildība
11.1. Katrs Darbuzņēmēja darbinieks ir personīgi atbildīgs par viņam uzticētajiem instrumentiem, par materiālu drošību un to lietderīgu izmantošanu.
11.2. Gadījumā, ja tiek bojātas gatavās konstrukcijas vai citi pabeigti darbi, Darbuzņēmējs sedz atjaunošanas darbu izdevumus un kompensē izdevumus, kas radušies sakarā ar papildus darbiem.
11.3. Ģenerāluzņēmējs ir tiesīgs lemt par vienreizēja naudas soda piemērošanu katrā konkrētajā Noteikumu pārkāpuma gadījumā kopsummā līdz 3 (trim) minimālajām mēneša darba algām.
…