Konflikts ir pretēju interešu, uzskatu, vēlmju sadursme, saskaņas trūkums starp divām vai vairākām pusēm (personas vai grupas).
Mūsdienu vadības teorētiķi atzīst, ka pilnīgs konflikta trūkums organizācijās ir ne tikai neiespējams noteikums, bet arī nevēlams. Vēl jo vairāk, lai arī organizācijai ir vajadzīga visu darbības veidu harmoniska integrācija, tā nevar palikt apmierināta ar esošo stāvokli. Tieši pretēji vadībai ir jāizrāda aktivitāte, jāplāno jauninājumi un attiecīgi jāreaģē uz izmaiņām iekšējā vidē.
Protams, ne vienmēr konfliktam ir vēlams raksturs. Dažos gadījumos tas var traucēt atsevišķu personu vajadzību apmierināšanu un organizācijas mērķu sasniegšanu kopumā. Piemēram, ja kāds menedžeris A/S valdes sēdē nepamatoti strīdas par niekiem tikai tāpēc, lai strīdētos, un pārējie piekrīt šim viedoklim, lai izvairītos no konflikta, tad valde acīmredzot pieņems neefektīvu lēmumu, bet vairumā gadījumos konflikts palīdz parādīt visdažādākos uzskatus, dod papildus informāciju, palīdz parādīt iespējamās alternatīvas vai problēmas u.tml. Tas viss noved pie efektīvas organizācijas darbības un mērķu izpildes.
…