Ekonomika vienmēr ir balstījusies uz ražošanas resursu pieejamību un jo vairāk resursu pieejams, jo lielāka iespēja attīstīties. Turklāt ražošana nav iedomājama bez cilvēkresursa jeb darbaspēka, kas vada ražošanu, ražo un beigās arī pats patērē saražoto produktu.
Lai ražotājs iegūtu sev vajadzīgo resursu, tas parasti to meklē tirgū, kurā pastāv piedāvājums un pieprasījums. Arī cilvēkresursu pieprasījumu un piedāvājumu apvieno tirgus, ko sauc par darbaspēka tirgu. Savukārt, darba tirgus atspoguļo galvenās tendences nodarbinātības jomā, nodarbināto sastāvu, darba samaksām, migrāciju un emigrāciju, kā arī bezdarba līmeni un tā izmaiņas.
Latvijas ekonomikas attīstība pozitīvi ietekmējusi situāciju valsts darba tirgū, to var secināt, jo ir pieaugusi nodarbinātība, samazinājies bezdarba līmenis, turpretim ekonomiski aktīvo iedzīvotāju skaits ir palielinājies. Pēc autores domām, šī attīstība veicina pievērst lielāku uzmanību darba tirgus tendencēm, kas savukārt var palīdzēt darba devējam un darba ņēmējam izvērtēt savu vietu darba tirgū. Kā arī darba tirgus attīstība mudina pārzināt un izpētīt darbaspēka tirgū notiekošos procesus un veidojošās problēmas, lai pēc tam savlaicīgi izstrādātu un īstenotu problēmu novēršanu un radītu attīstības veicināšanas un sekmēšanas plānus.…