Добавить работы Отмеченные0
Работа успешно отмечена.

Отмеченные работы

Просмотренные0

Просмотренные работы

Корзина0
Работа успешно добавлена в корзину.

Корзина

Регистрация

интернет библиотека
Atlants.lv библиотека
4,99 € В корзину
Добавить в список желаний
Хочешь дешевле?
Идентификатор:281112
Оценка:
Опубликованно: 09.01.2007.
Язык: Латышский
Уровень: Университет
Литературный список: 15 единиц
Ссылки: Использованы
Содержание
Nr. Название главы  Стр.
  Ievads    3
1.  Debitoru parādu jēdziens, būtība un veidi    4
2.  Debitoru parādu stāvoklis Latvijā    6
3.  Mūsdienas debitoru parādu pārvaldīšanas politika    10
3.1.  Uzņēmuma debitoru parādu analīze    10
3.2.  Uzņēmuma „X” debitoru parādu analīze    12
3.3.  Uzņēmuma kredītpolitikas izstrādāšana    15
3.4.  Profesionālo pakalpojumu izmantošana    20
  Secinājumi    23
  Izmantotās literatūras un avotu saraksts    24
Фрагмент работы

Finanšu vadību var noteikt kā kapitāla racionālās un efektīvās izmantošanas sistēmu, kā finanšu resursu plūsmas pārvaldīšanas mehānismu. Finanšu vadība ir virzīta uz finanšu resursu palielināšanu un kapitāla apjoma pieauguma nodrošināšanu.
Mūsdienās brīvo tirgus attiecību veidošanas apstākļos viena no aktuālākajām finanšu vadības problēmām, kas tieši ietekmē uzņēmuma ienākumu lielumu, ir debitoru parādi.
Debitoru parādi ir finanšu subjektu aktīvu svarīga daļa. Veicot komercdarbību, īpašuma aprites dalībnieki domā, ka saimniecisko operāciju veikšanas laikā viņi ne tikai atgūs ieguldītos līdzekļus, bet arī saņems ienākumu. Tomēr reālajā praksē bieži vien rodas situācijas, kad kādu iemeslu dēļ uzņēmums nevar piedzīt parādus no pircējiem. Rezultātā pieaugošā debitoru parādu summa, kas ir apgrozāmo līdzekļu daļa, pasliktina uzņēmuma finansiālo stāvokli un samazina tā ienākumu.
Tāpēc pašlaik viena no svarīgākajām problēmām, kuras risināšana var veicināt saimniecisko subjektu finansiālā stāvokļa uzlabošanos, ir debitoru parādu pārvaldīšana.
Debitoru parādu pārvaldīšana ir parādu summas optimizācija, kas pienākas uzņēmumam no juridiskajām un fiziskajām personām saimnieciskās mijiedarbības rezultātā.
Referātā tiek apskatīta debitoru parādu pārvaldīšanas problēma Latvijā un doti priekšlikumi to novēršanas iespējām.
Darba mērķis ir debitoru parādu pārvaldīšanas būtības izprašana, situācijas ar debitoru parādiem apskate Latvijas tirgū, kā arī debitoru parādu pārvaldīšanas iespēju noteikšana.
Darbā izmantota speciālā ekonomiskā literatūra, piemēram, M.Rurānes mācību grāmata “Uzņēmuma finansu vadība” un J.Kārļa grāmata “Finansu menedžments”, Latvijas Republikas likumi “Par uzņēmējdarbību”, “Par uzņēmumu un uzņēmējsabiedrību maksātnespēju” un citi, raksti periodiskajos izdevumos, kā arī interneta resursi www.likumi.lv, www.cfin.ru, www.creditreform.lv.
Uzņēmuma parādnieks vai debitors (no latīņu valodas debitum – parāds, saistība) ir viena no saistību pusēm darījumos starp divām vai vairākām personām. Ar debitoru parādiem saprot dažādu juridisko un fizisko personu parādus uzņēmumam, kas ir radušies saimnieciskās darbības gaitā.
Uzņēmuma debitoru parādu vērtējums prasa parādu veidu noteikšanu. LR likuma “Par uzņēmumu gada pārskatiem” 37.panta 1.daļā un LR likuma “Par uzņēmumu ienākuma nodokli” 6.panta 3.daļā un 9.pantā dotas sekojošo debitoru parādu novērtējuma veidu definīcijas:
1)atzītie parādi – parādi, kuriem ir salīdzināšanas akti ar debitoriem par savu saistību atzīšanu;
2)šaubīgie parādi – parādi, par kuru atmaksu uzņēmums nav pārliecināts, un uzņēmums veido rezerves šo parādu norakstīšanai:
3)zaudētie parādi – parādi, kuri šajā atskaites gadā ir jānoraksta.
Debitoru parādu uzņēmumā nosaka vairāki faktori: ražojamās produkcijas vai sniegto pakalpojumu veids, tirgus ietilpība un piesātinātība ar doto preci, uzņēmuma kredīta politika, pieņemtā norēķinu sistēma un citi faktori.
Debitoru parādi uzņēmumos rodas, galvenokārt, pārdodot preces uz kredīta. Bet ir arī citi debitoru parādu veidošanas avoti, kas parādīti 1.attēlā.…

Коментарий автора
Загрузить больше похожих работ

Atlants

Выбери способ авторизации

Э-почта + пароль

Э-почта + пароль

Неправильный адрес э-почты или пароль!
Войти

Забыл пароль?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Не зарегистрировался?

Зарегистрируйся и получи бесплатно!

Для того, чтобы получить бесплатные материалы с сайта Atlants.lv, необходимо зарегистрироваться. Это просто и займет всего несколько секунд.

Если ты уже зарегистрировался, то просто и сможешь скачивать бесплатные материалы.

Отменить Регистрация