Добавить работы Отмеченные0
Работа успешно отмечена.

Отмеченные работы

Просмотренные0

Просмотренные работы

Корзина0
Работа успешно добавлена в корзину.

Корзина

Регистрация

интернет библиотека
Atlants.lv библиотека
6,99 € В корзину
Добавить в список желаний
Хочешь дешевле?
Идентификатор:646490
 
Автор:
Оценка:
Опубликованно: 28.01.2006.
Язык: Латышский
Уровень: Университет
Литературный список: 25 единиц
Ссылки: Использованы
Содержание
Nr. Название главы  Стр.
  Ievads    7
1.  Transporta sistēmas apraksts Latvijā    9
2.  Valsts a/s “Latvijas dzelzceļš” darbības apraksts    13
3.  Dzelzceļa kravu pārvadājumi    15
3.1.  Dzelzceļa kravu pārvadājumu apraksts un analīze    15
3.2.  Tranzītkravu pārvadājumi un tranzīta politika    18
3.3.  Valsts a/s “Latvijas dzelzceļš” kravu pārvadājumu tarifu politika    34
4.  Dzelzceļa kravu pārvadājumu attīstība aprēķinos    39
4.1.  Prognozes 2005. – 2010. gadam    39
4.2.  Ekonomiski tehnisko rādītāju lielumu noteikšana, izmantojot izmaksu likmju metodi    43
5.  Valsts a/s “Latvijas dzelzceļš” materiāli tehniskās bāzes apraksts    48
6.  Nākotnes perspektīvas    57
  Secinājumi un priekšlikumi    58
  Bibliogrāfiskais saraksts    59
  Pielikumi    59
Фрагмент работы

Ievads

Transporta infrastruktūra nosaka valsts ekonomisko izaugsmi. Transporta un dzelzceļu sistēmai ir noteicošā loma Latvijas Iekšzemes kopproduktā. Viens no noteicošajiem faktoriem ir ekonomiski izdevīgā ģeogrāfiskā atrašanās vieta, kura ļauj Latvijas valstij ieņemt vadošo vietu tranzītpārvadājumu jomā. Šāda veida pārvadājumus Latvijas valstī veic valsts a/s “Latvijas dzelzceļš”, kas nodrošina tranzītkravu plūsmu caur Latvijas lielākajām ostām: Ventspili, Rīgu un Liepāju. Galvenokārt tiek pārvadātas bīstamās kravas – nafta un naftas produkti un beramās kravas - akmeņogles, minerālmēslojumi u.c. Latviju šķērso nozīmīgs Austrumu – Rietumu dzelzceļa koridors, kas nosaka dzelzceļa kravu apgrozījumu un starptautisko kravu plūsmu. Galvenās valstis caur kurām tiek virzītas šāda veida kravas ir Krievija, Baltkrievija, Ukraina un Baltijas valstis.
Ar dzelzceļa kravu pārvadājumiem ir saistītas dažādas problēmas, kas kavē to tālāku attīstību. Kā vienu no tām var minēt transporta, konkrētāk, dzelzceļa transporta infrastruktūras nepietiekamu attīstību. Salīdzinoši ar pārējām Eiropas Savienības attīstītajām valstīm Baltijas valstu dzelzceļi neatbilst Eiropas Savienībā noteiktajām kvalitātes prasībām.
Valsts a/s “Latvijas dzelzceļš” lielākā daļa ritošā sastāva ražota bijušajā PSRS. Šie vagoni jau ir nolietoti un tiem raksturīgs augsts degvielas patēriņš, līdz ar to rodas papildus uzturēšanas izdevumi.
Sliežu saimniecības sliktā tehniskā stāvokļa dēļ, samazinās preču vilcienu kustības vidējais ātrums.
Gan ritošā sastāva uzturēšanai un atjaunināšanai, gan infrastruktūras uzlabošanai, gan arī citu problēmu risināšanai pietrūkst valsts piesaistīto investīciju finanšu līdzekļu.
Tranzītkravu pārvadājumi ir labi attīstīti, bet iekšzemes pārvadājumi salīdzinoši ir ļoti vāji attīstīti un aizņem ļoti mazu procentu no kopējā pārvadājumu īpatsvara.
Bakalaura darba mērķi ir:
• aprakstīt un izanalizēt dzelzceļa kravu pārvadājumu pašreizējo stāvokli;
• izpētīt valsts a/s “Latvijas dzelzceļš” darbību;
• prognozēt dzelzceļa kravu pārvadājumu attīstību nākamajiem desmit gadiem.

Izvirzīto mērķu sasniegšanai tika izpētītas valsts a/s “Latvijas dzelzceļš” publikācijas: gada pārskati, galvenie darba rādītāji; likumi, publikācijas dažādos prese izdevumos, mācību grāmatās, Transporta attīstības nacionālā programma, interneta resursi. Informācijas, kas nepieciešama esošās situācijas pētīšanai un nākotnes prognozēšanai, tika izmantotas ekonomiskās un statistiskās formulas.
Lai veiktu dziļāku dzelzceļa kravu pārvadājumu izpēti un analīzi, nepieciešams lielāks darba un laika apjoms. Noteiktais darba apjoms un laika limits ierobežoja Nebija pieejama visa nepieciešamā teorētiskā informācija.
Prognozētā pārvadājumu apjoma noteikšanai tika izmantota ekonomiskā un statistiskā metode. Veicot aprēķinus pēc šīm metodēm, iegūtie rezultāti parādīja, ka iespējamā minimālā un maksimālā novirze no aprēķinātā prognozējamā pārvadājuma apjoma pēc statistiskās metodes ir mazāka nekā pēc ekonomiskās metodes.
Plašākas informācijas iegūšanai tika izmantoti valsts a/s “Latvijas dzelzceļš” informatīvie materiāli, mācību grāmatas, publikācijas preses izdevumi, likumi un interneta resursi.

Коментарий автора
Коментарий редакции
Загрузить больше похожих работ

Atlants

Выбери способ авторизации

Э-почта + пароль

Э-почта + пароль

Неправильный адрес э-почты или пароль!
Войти

Забыл пароль?

Draugiem.pase
Facebook

Не зарегистрировался?

Зарегистрируйся и получи бесплатно!

Для того, чтобы получить бесплатные материалы с сайта Atlants.lv, необходимо зарегистрироваться. Это просто и займет всего несколько секунд.

Если ты уже зарегистрировался, то просто и сможешь скачивать бесплатные материалы.

Отменить Регистрация