Ar pirmo elpas vilcienu cilvēks ierodas šajā pasaulē, ar pēdējo no tās atvadās. It kā zināma patiesība, dabiska un... nenovērtēta (Griezne, 2013).
Elpa ir fizisks, bioķīmisks process, ar kuru organisms saņem nepieciešamo vielu – skābekli. Skābekļa un ogļskābās gāzes apmaiņa starp organismu un apkārtējo vidi ir obligāts dzīvības norišu priekšnoteikums. Tāpēc svarīgi prast pareizi elpot (Madalāne, 2014).
Elpošanas ritms ir vienīgais no visiem ķermeņa ritmiem, ko cilvēks spēj apzināti un aktīvi ietekmēt (Miltiņa, 2005, 231).
Izrādās cilvēks var mācīties pareizi elpot, izpildot un veicot elpošanas vingrinājumus. Regulāra elpošanas vingrinājumu izpildīšana samazina garīgo un fizisko nogurumu, sirdstriekas iespējamību, astmas un bronhītu simptomus, atvieglo muskuļu sāpes un saspringumu, novērš nepieciešamību pēc pretsāpju medikamentiem, uzlabo asinsriti, nervu sistēmas darbību, locītavu elastību un izturību. Pareiza elpošana balansē smadzeņu pusložu darbību, veicina gremošanas un limfu darbības sistēmu, kuras uzdevums no organisma izvadīt sārņus un stiprināt imūno sistēmu, palīdz nomierināties un justies pašapzinīgāk, apzināties un labāk izjust savu esību, iegūt vairāk prieka, kļūt laipnākam, kompensē fizisku vingrojumu trūkumu, sekmē atveseļošanos no stresa un pārpūles, pat samazina krunku veidošanos un piešķir ādai mirdzumu.…