Lauksaimniecība
Lauksaimniecība ir nozare, kura nodarbojas ar augu vai dzīvnieku audzēšanu, lai iegūtu pārtiku vai citas izejvielas. Lauksaimniecība sāka attīstīties neolīta periodā, tas ir, vēlīnajā akmens laikmetā (akmens laikmeta pēdējajā periodā) un ir viena no saimnieciskajām nozarēm, kuras attīstība ir spēcīgi ietekmējusi cilvēces attīstības vēsturi.
Statistikas dati liecina, ka ap 40% pasaules iedzīvotāju tika nodarbināti lauksaimniecības nozarēs, bet kopš industrializācijas , tas ir, rūpniecības revalūcijas (18. gadsimta beigas un 19. gadsimta sākums), tās nozīme arvien samazinājās un pašlaik tā veido tikai 5% no pasaules kopprodukta.
Lauksmainiecību agrāk izšķīra divās galvenājās apakšnozares:
1. Zemkopība.
Zemkopība ir saimnieciska rakstura nodarbošanās, kas saistīta ar zemesapstrādi pārtikas kultūraugu audzēšanu. Zemkopība ir viens no vecākajiem cilvēku nodarbošanās veidiem, tā aizsākās akments laikmetā ar pārtikai derīgu savvaļas augu vākšanu un pakāpeniski pārejot uz to kultivēšanu.
Senākajās civilizācijās, cilvēki izmantoja upju ielejas un dūņas, lai uzlabotu augnes kvalitāti, bet mūsdienās ekonomiski attīštītajās valstīs izmanto augsti attītītas tehnoloģijas.
…