Šī darba galvenā tēma ir izpētīt, kas ir forma, figūra, fonts un tēls no psiholoģiskā viedokļa. Kā šos attēlus pēta no geštaltpsiholoģijas puses. Ik viens no mums ir redzējis kādu attēlu kur var redzēt divas formas vienlaicīgi, piemēram, vienā bildē kā fons ir divas cilvēku sejas, bet kā forma ir vāze. Šī arī būs aktuālā tēma ko apskatīs šajā darbā.
Pirmajā daļā apskatīsim īsumā, kas ir psiholoģija un kādi ir tās virzieni. Otrajā daļā, tai pašā laikā arī galvenajā daļā, apskatīsim, kādi geštaltpsiholoģijā ir geštalta likumi, ko nozīmē fons un figūra no geštaltpsiholoģijas puses, ieskatīsimies nedaudz vēsturē, kā arī apskatīsim kognitīvo virzienu.
Problēma ir tāda ka ne vienmēr cilvēks spēj saskatīt visu ko rāda konkrētais attēls vai bilde. Kā piemēram, interneta resuros ir iespējams attrast tādas bildes kā „uzmanības attēls”, kurā ir itkā attēlots dabas skats, taču tajā ir saskatāms kas vairāk, piemēram, dzīvnieku formas. Tāda veida bildes rāda jūrniekiem, kuriem ir jāspēj saskatīt tālumā aizbergu.
Darbā vēl varēs apskatīt īsumā, kas ir psiholoģija, psihe, kādi ir kognitīvo virzienu likumi un protams apskatīt dažādus attēlus.
Drabs tika izstrādāts uz tādiem autora darbiem, kā:
Oļega Nikiforova prezentācija
Oskara Peipiņa bakalaura darbs…