Vispārēji, itāļu sievietes tiek mudinātas būt neatkarīgām un drosmīgām jau no mazotnes. Tomēr itāļu kultūra turpina nēsāt seksisma apakštoņus. Stereotipi, kas attēlo sievietes kā skaistas un negudras, Itālijā ir diezgan populāri (3.). Kā vērtē paši itāļi- attieksme mainās, bet tās joprojām var radīt grūtības sieviešu karjeras attīstībai, jo sievietes var neuztvert nopietni (3.). Darba vietā sievietes saskaras arī ar citām problēmām, piemēram, zemākām algām un priekšroka tiek dota vīriešiem dažās nozarēs (3.). Secinot var piebilst, ka lai gan vīriešiem un sievietēm ir vienlīdzīgas tiesības tiesību aktos, stereotipu dēļ sabiedrībā joprojām pārsvarā dominē vīrieši.
Apskatot tieši sieviešu lomu ģimenē, pēc statistikas datiem redzams, ka viena desmitā daļa no sievietēm Itālija, kas pirmo reizi kļūst par mātēm, ir 35 un vairāk gadus vecas [EUROSTAT, 2014] (2.)., (8). Augstā šāda vecuma sieviešu proporcija liek aizdomāties par to, vai viņas turpmāk izvēlēsies dzemdēt vēl kādu bērnu, kas ir īpaši nozīmīgi, vērtējot zemo dzimstības līmeni valsts mērogā (2.).
Secinot, var piebilst, ka Itālijā ir ļoti aktuālas ģimenes, kurās dzīvo vairākas paaudzes, tāpat, kā tas ir bijis Latvijā pirms krietna laika. Taču pēc darba autores domām, šādu izvēli itāļi ir izdarījuši nevis savas vēlmes dēļ vai kultūras aspektu vadīti, bet gan ekonomiskā sloga dēļ. Autores prāt, tas varētu kalpot par iemeslu kādēļ Itālijā ir viens no zemākajiem dzimstības rādītājiem Eiropā.
…