Ūdens ir ļoti vienkāršs un pieejams, taču tā loma mūsu dzīvē ir nonovērtējama. Cilvēks pats sastāv no ūdens, viņš dzer ūdeni, un arī izmanto to saimniecībā. Dzīve bez ūdens nav iedomājama, tāpēc svarīgi saglabāt šo dabas doto bagātību.
Darba tēma ir „Īpašumtiesību regulējošie normatīvi un vides, dabas aizsardzības regulējošie normatīvi: Virszemes udeņi,” kas ir aktuālā globālā mērogā. Īpašnieks ir tā persona, kura visvairāk var ietekmēt dabas objektu stāvokli savā teritorijā, tāpēc ir nepieciešams rūpēties, lai šī ietekme būtu pozitīva.
Darba mērķis ir sniegt informāciju par īpašumtiesību regulējošiem normatīviem virszemes ūdeņu apsaimniekošanas un aizsardzības jomā.
Var izdalīt sekojošus darba uzdevumus:
Iepazītes ar starptautiskajiem dokumeniem ūdens aizsardzības nozarē;
Apskatīt Latvijas valsts likumdošanas aktus, kas regulē virszemes ūdeņu īpašnieku tiesības un pienākumus;
Izdarīt secinājumus par doto tēmu.
Lai panāktu izvirzītā mērķa un uzdevumu izpildi, tiks izmantotas šādas metodes:
1.Informācijas apkopošanas metode – tiks apkopota pieejamā informācija par šo tematu;
2.Aprakstošā metode – tiks sniegts darba temata izklāsts;
3.Abstrahēšanas metode – domās objekts tiks nodalīts no kā tāda, kas attiecīgajā aspektā uzskatāms par nebūtisku;
4.Sintēze – elementu saistīšana noteiktā sistēmā, vienotā veselumā;
5.Indukcijas metode – balstoties uz zināšanām par dotās klases atsevišķiem priekšmetiem tiks izdarīti vispārēji secinājumi, kas satur zināšanas par dotās klases priekšmetiem.
Darba autors izvēlējās šo tēmu, jo uzskata, ka ūdens aizsardzība ir lielā mērā atkarīga no tā cik labi dabas teritorijas īpašnieks, vienalga valsts vai privātpersona, vai arī lietotājs pārzina likumdošanas aktus dabas un vides aizsardzības sfērā. Darbā kompakti ir apskatīti svarīgākie normatīvie akti un izdarīti secinājumi par piedavāto tēmu.…