Secinājumi
Viesnīcas, kūrorti, moteļi, hosteļi un citi izmitināšanas veidi ir lielākais ceļojumu un tūrisma nozares sektors, un ir pierādīts, ka viesnīcām ir vislielākā negatīvā ietekme uz vidi, salīdzinot ar citām tirdzniecības iestādēm.
Labas vides prakses ieviešana viesnīcu darbībās, tostarp ilgtspējīgāka bioloģisko resursu izmantošana, var dot pozitīvu uzņēmējdarbības labumu, kā arī nozīmīgu ieguldījumu bioloģiskās daudzveidības saglabāšanā.
Lai viesnīca mainītu tradicionālos darbības veidus un pieņemtu ilgtspējību, būs vajadzīgs laiks. Ilgtspējība nav dārga.
Viesnīca var sākt savu ceļu, lai kļūtu “zaļa”, ieviešot vienkāršas izmaiņas pakalpojumos, piemēram, nodrošinot viesus ar velosipēdiem, pastaigu kartes, lai mudinātu viņus darīt kaut ko videi draudzīgāku un veselīgāku. Izveidot programmu darbiniekiem , lai mudinātu viņus piedalīties videi draudzīgās praksēs un uzlabot tās. Vienkāršas kvēlspuldzes nomaiņa ar LED. Izdomāt radošus veidus, kā apbalvot viesnīcas viesus par zaļumu.
Ja ievēro pamatprincipus, lai sasniegtu ilgtspēju, pasaule tiek nodrošināta ar labāku dzīves kvalitāti. Tērējot mazāk, rodas vairāk resursu, iedzīvotāji uzlabo iespējas nodrošināt planētu ar resursiem, kuri ir nepieciešami, lai izdzīvotu.
…