Mūsdienās modernās komunikāciju tehnoloģijas ievieš izmaiņas jebkurā jomā, arī māksla nav izņēmums. Rodas dažādi jauninājumi: tīkla māksla, datorgrafika (manuprāt, visinteresantākā) .Jaunie mākslinieki, kas apguvuši arī modernās tehnoloģijas spēj darboties šajā jomā un radīt estētiskus darbus.
Manu uzmanību saistīja Solvitas Zariņas un Agra Dzilnas darbi.
Datorgrafika-Informācijas apstrādes režīms, kas ar atbilstošu ievades un apstrādes programmu un ierīču (piemēram, grafisko displeju, ploteru u. c.) palīdzību ļauj informāciju attēlot grafiskā veidā. Izšķir divus datorgrafikas pamatveidus: vektorgrafiku jeb objektorientētu grafiku un rastrgrafiku jeb bitkartētu grafiku.(www.termini.lv)
Darbā cenšos apskatīt ne tikai teorētisko materiālu, bet arī mākslinieku viedokli un praktiskos darbus.
Paralēli ātrumam, ar kādu pasaulē izplatās Internets, attīstās dažādas ar jaunajām tehnoloģijām saistītās mākslas jomas. Ilgāku laiku strādājot interfeisa (LGI) un Web dizaina nozarē, autoram (Matīss Kūlis) radās ideja radīt mākslas darbu internetā, kas oponētu ikdienā redzamajām un pašsaprotamajām mākslas un estētikas paradigmām.
Tā radās projekts spider_art un programma np_spider_1.0. Projekta angliskie nosaukumi tika izvēlēti apzināti, jo projekts ir paredzēts internacionālai auditorijai - jebkuram Interneta lietotājam pasaulē. Taču spider_art Web lapā ir iespēja nomainīt interfeisa valodu uz latviešu. Modernās mākslas kontekstā visatbilstošākā kategorija, kurai varētu atbilst šīs projekts, manuprāt, ir Tīkla māksla. Tādējādi šim darbam nav reālas substances tādā nozīmē, ka šis mākslas darbs eksistē vienīgiInternetā kā Web lapa.…