Konflikts ir divu pušu interešu sadursme, kurā vienas puses interešu īstenošana reāli vai arī tikai šķietami izslēdz otras puses interešu īstenošanu. Ar vārdu „intereses” nav jāsaprot tikai intereses, bet arī mērķi, uzskati, pozīcijas utt. Konflikta gadījumā puses var būt divi vai vairāki cilvēki, dažādas grupas vai motīvi iekšēja konflikta gadījumā.
Konflikti cilvēka sastopami vienmēr. Katra puse dara visu, lai tiktu pieņemts tās viedoklis vai mērķis, un attiecīgi traucē pretējai pusei darīt to pašu. Konfliktu iemesli ir dažādi, taču tiem ir arī kopējas īpašības – izjaukt pastāvošo kārtību, meklēt jaunas patiesības kritērijus, izvirzīt jaunas savstarpējo attiecību normas un pieprasīt to atzīšanu un kanonizēšanu.
Kad cilvēki domā par konfliktu, viņi visbiežāk šo vārdu asociē ar agresiju, draudiem, strīdiem, naidu u.tml. Tādēļ dominē uzskats, ka konflikts vienmēr ir nevēlama parādība, ka no tā iespējami jāizvairās un ka tas jāatrisina jau pirmsākumos, taču vairumā gadījumos konflikts palīdz parādīt visdažādākos uzskatus, dod papildus informāciju, palīdz parādīt iespējamās alternatīvas vai problēmas utt. Konflikta loma galvenokārt ir atkarīga no tā, cik efektīvi to vada, lai atrisinātu, bet, lai vadītu konfliktu, ir jāizprot konflikta situācijas rašanās iemesli.
No visa iepriekšminētā izriet darba mērķis, kas ir aplūkot kādi konflikti pastāv un kā tos iespējams visefektīvāk risināt.…