Добавить работы Отмеченные0
Работа успешно отмечена.

Отмеченные работы

Просмотренные0

Просмотренные работы

Корзина0
Работа успешно добавлена в корзину.

Корзина

Регистрация

интернет библиотека
Atlants.lv библиотека
4,99 € В корзину
Добавить в список желаний
Хочешь дешевле?
Идентификатор:199910
Автор:
Оценка:
Опубликованно: 07.12.2010.
Язык: Латышский
Уровень: Университет
Литературный список: 13 единиц
Ссылки: Использованы
Рассмотреный период: 1998.g. - 2007.g.
Содержание
Nr. Название главы  Стр.
  IEVADS    4
  ANALĪTISKĀ DAĻA    6
  Valsts finanšu sistēmas struktūra    6
  Konsolidētā kopbudžeta sastādīšanas metodes    7
  Valsts budžeta sastādīšanas posmi    8
  Valsts budžeta izpilde    11
  Pašvaldību finanšu mehānisms    13
  Budžeta ieņēmumi un izdevumi    14
1.1.1.  Ieņēmumi    14
1.1.2.  Izdevumi    15
2.  APRĒĶINU DAĻA    19
2.1.  Valsts konsolidētā kopbudžeta izdevumu analīze    19
2.2.  Valsts pamatbudžeta izdevumi atbilstoši funkcionālajām kategorijām    27
2.3.  Lielāko pašvaldību budžetu izdevumu analīze    27
  SECINĀJUMI UN PRIEKŠLIKUMI    32
  BIBLIOGRĀFISKAIS SARAKSTS (nepareizs)    34
  Pielikums    35
Фрагмент работы

Valsts budžets ir līdzeklis, ar kura palīdzību tiek izveidota valdības ekonomikas politika. Tas ir „finanšu sistēmas centrālais posms. Valsts budžets ir centrālais naudas līdzekļu fonds, kuru valsts akumulē ar nodokļu strapniecību un izlieto savu funkciju veikšanai.” [8,90]
Valsts budžetu veidošanās ir aizsākusies 19. gs., kad pieauga izdevumu apjomi valsts un sabiedrības vajadzībām un kļuva aktuāla valsts ieņēmumu un izdevumu plūsmu kontrole. Valsts budžeta darbības periods tiek apstiprināts ar likumu. Parasti budžeta gads sakrīt ar kalendāro, taču apstāv arī izņēmumi: piemēram, ASV budžeta gads sākas 1. oktobrī, Zviedrijā – 1. jūlijā, Lielbritānijā un Kanādā – 1. aprīlī. [5,129] Mūsdienās budžeta periods Latvijā ir no 1. janvāra līdz 31. decembrim, bet Latvijas brīvvalsts laikā tas bija noteikts no 1. aprīļa līdz 30. martam.
Valsts budžets pilda šādas funkcijas:
Pārdales funkcija – pārdala nacionālos ienākumus
Sociālās politikas realizācijas funkcija – budžeta līdzekļi tiek atvēlēti un novirzīti sociālajai jomai
Līdzdalība sabiedrības īstenošanas procesā – budžets iedarbojas uz dažādām saimniecības dzīves pusēm, tiek atvēlēti līdzekļi kapitāla atjaunošanai, valsts saimniecībai
„Valsts budžets ir valdības politikas īstenošanas un valdības kontroles instruments, kā arī sabiedrības informācijas avots par iepriekšejām, pašreizējām un nākotnes aktivitātēm.” [8,91]

Kopbudžets sastāv no divām savstarpēji saistītām daļām (skat. 1.1. att.) – no valsts budžeta un pašvaldību budžeta, kuri kopā veido valsts konsolidēto kopbudžetu.
Valsts budžets – visi maksājumi, kas ieskaitāmi valsts budžeta ieņēmumos un kuri tiek izmantoti valsts mērķiem, ir paredzēti vispārējo izdevumu segšanai.
Pašvaldību budžets – visi pašvaldību savāktie vai saņemtie ieņēmumi attiecīgajam saimnieciskajam gadam, kuri tiek izmantoti pašvaldību mērķiem.
Pamatbudžets – visi ieņēmumi, kuri paredzēti izdevumu segšanai un nav iezīmēti īpašiem mērķiem. Ietver arī valsts aizņēmumus, izdevumus valsts parāda apkalpošanai, kā arī valsts garantiju un galvojumu saistību izpildes izdevumus.
Speciālais budžets – veido īpaši iezīmēti ieņēmumi un īpašiem mērķiem paredzēti izdevumi. Kā arī valsts, pašvaldību vai noteikta budžeta iestādes saņemtie ziedojumi, mērķa dāvinājumi vai dotācijas.
Ar valsts kopbudžetu saprot visu veidu nodokļu un nenodokļu ieņēmumu un izdevumu uzskaitījumu. Tā galvenā sastāvdaļa ir pamatbudžets.
Finanšu teorijā pastāv arī tādi jēdzieni kā bruto un neto budžets. Bruto budžetā uzrāda visus ieņēmumsu un izdevumus pa to posteņiem. Neto budžetā uzrāda tikai ienākumu un izdevumu starpību.
Tiek minēti arī tādi jēdzieni kā kārtējais un ārkārtējais budžets. Kārtējais budžets tike sastādīts kārtējam finanšu gadam, un to veido vispārēji valsts ieņēmumi un izdevumi. Ārkārtējais budžets tiek veidots vienreizējiem, ārkārtējiem pasākumiem (dabas katastrofu likvidēšanai, kara gadījumos u.c.). [6,6]…

Коментарий автора
Комплект работ:
ВЫГОДНО купить комплект экономия −5,98 €
Комплект работ Nr. 1309535
Загрузить больше похожих работ

Atlants

Выбери способ авторизации

Э-почта + пароль

Э-почта + пароль

Неправильный адрес э-почты или пароль!
Войти

Забыл пароль?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Не зарегистрировался?

Зарегистрируйся и получи бесплатно!

Для того, чтобы получить бесплатные материалы с сайта Atlants.lv, необходимо зарегистрироваться. Это просто и займет всего несколько секунд.

Если ты уже зарегистрировался, то просто и сможешь скачивать бесплатные материалы.

Отменить Регистрация