Secinājumi
1. Izvirzīto projekta darba mērķu sasniegšanai tika apkopotas un izpētītas atziņas par Krišjāņa Barona un Jāņa Čakstes mantojumu un ieguldījumu, kā arī izpētīta abu ciltstēvu darbība dzīves laikā.
2. Sākumā jau nebija īsti skaidrs, ar ko divi tik dažādi cilvēki varēja līdzināties. „Dainu tēvs” un „demokrātisko ideju tēvs”. Dzīvojuši diezgan tuvu laikā ar 24 gadu starpību, bet ne smakas no līdzīgiem hobijiem vai nodarbošanās veidiem.
3. Viņi, iespējams, līdzinājušies stingro nacionālo nostāju dēļ un mērķu vadīti atbalstīja Latviju.
4. „Latvju tauta grib pasargāt savu tautību, paturēt vienā kopībā savu tēviju Latviju,” teicis J. Čakste.
5. Vissvarīgākais laikam ir atbalsts no viņiem, jo ja nebūtu tādu aktīvu cilvēku, kas spētu realizēt sapņus un ieceres, šobrīd šeit nebūtu Latvija. Te būtu tikai plika, sveša teritorija bez atmiņām par kultūru, cilvēku domām neilgā senatnē.
6. "Es zvēru, ka viss mans darbs būs veltīts Latvijas tautas labumam. Es darīšu visu, kas stāvēs manos spēkos, lai sekmētu Latvijas valsts un tās iedzīvotāju labklājību. Es turēšu svētus un ievērošu Latvijas Satversmi un valsts likumus. Pret visiem es izturēšos taisni un savus pienākumus izpildīšu pēc labākās apziņas". (J. Čakste).
7. Jānis Čakste bija nozīmīga persona Latvijas vēsturē. Viņš cīnījās par tautas tiesībām. Iegūdams izglītību, viņš neaizmirsa, kas viņš ir, bet uzsāka darbību, lai aizstāvētu latviešu zemnieku intereses. Savā darbībā viņš parādīja, ka tiek galā ar saviem uzdevumiem un spēj sasniegt mērķus. Turklāt viņš ieguva tautas uzticību.
…