Kad esi nokaitināts tik tālu, kad liekas, ka tūlīt zeme ar debesīm saies kopā, un, kad saproti, ka ar vardarbību nekas netiks līdzēts, Tu vienkārši ņem un sāc izlikt savas dusmas lamājoties. Protams, nevarētu teikt, ka tā ir labākā izeja, bet kas gan to nedara – nelamājas, nelieto savā ikdienas runā kaut vienu lamuvārdu. Iespējams, arī ir iemesls, kāpēc izvēlējāmies šo tēmu. Vēlējāmies uzzināt sīkāk par tādu būtisku, ikdienā ļoti bieži sastopamu tēmu ko vairāk, jo ļoti bieži nevar saprast, ko īsti dzirdam vai pasakām par kādu cilvēku vai par kādu noteiktu notikumu.
Mēģinājām arī noskaidrot, kādi ir „tautā” visbiežāk lietotie lamuvārdi jauniešu vidū, kaut arī, vecāka gada gājuma cilvēki nekautrējas arī šos lamuvārdus lietot savā dusmu uzplūdā vai vienkārši ikdienas runā.
Kas tad īsti ir lamuvārdi mūsdienās? Lamuvārdus latviešu valodā mēdz dēvēt par vūlgārismiem un žargonismiem. Vulgārismi ir rupji vārdi.
Daļa rupjo vārdu nosauc parādības, ko pieklājīgā runā nav pieņemts minēt. Bet daļa rupjo vārdu nosauc tādas parādības, kas pašas par sevi nav nekas nepieklājīgs vai rupjš. Šos vūlgārismus pieklājīgā runā nelieto tikai tāpēc, ka to emocionālā nokrāsa izsaka runātāja necieņu pret nosaukto parādību, piemēram, snuķis ‘cilvēka deguns’. …