XX gadsimta 80. gadu beigās pasaulē sākās nozīmīgi starptautiski politiskie procesi, kas iezīmēja jaunas domāšanas aizsākumus. Apvienoto Nāciju Organizācijas izveidotā Pasaules Vides un attīstības komisija ziņojumā Mūsu kopējā nākotne (1987) pirmoreiz izanalizēja un raksturoja pasaules attīstības ainu, parādot strupceļu, kādā pasaule nonāks, ja netiks mainīta politiskā domāšana. Šajā autoritatīvajā dokumentā pirmoreiz starptautiski politiskiem mērķiem tika definēta ilgtspējīga attīstība kā “nepārtraukts, apzināts un loģiski vadīts sabiedrisko pārmaiņu process pasaules, reģionālajā un vietējā līmenī, kura mērķis ir nodrošināt šodienas cilvēku vajadzības, neradot draudus nākamo paaudžu vajadzību apmierināšanai”.
Latgale ir visvājāk attīstītais Latvijas reģions ar visaugstāko bezdarba līmeni un ekonomisko problēmu koncentrāciju. Latgales ekonomiskā attīstība ir lielā mērā atkarīga no agrākās Padomju laikā izveidotās struktūras, un attīstības gaita būtiski atšķiras no Rīgas reģiona ekonomiskajām aktivitātēm.
Teritorija, kas tika izvēlēta projekta realizēšanai, aptver vēsturisko Latgales novadu un sastāv no sešiem rajoniem: Krāslavas, Ludzas, Rēzeknes, Daugavpils, Balvu un Preiļu, kā arī divām republikāniskās nozīmes pilsētām – Daugavpils (otrā lielākā pilsēta Latvijā) un Rēzeknes.
Mērķis
Veikt pētījumu un salīdzinājumu par Latgales reģiona ilgtspējīgas integrētās attīstības plānu. …