Добавить работы Отмеченные0
Работа успешно отмечена.

Отмеченные работы

Просмотренные0

Просмотренные работы

Корзина0
Работа успешно добавлена в корзину.

Корзина

Регистрация

интернет библиотека
Atlants.lv библиотека
6,49 € В корзину
Добавить в список желаний
Хочешь дешевле?
Идентификатор:946524
 
Автор:
Оценка:
Опубликованно: 03.08.2009.
Язык: Латышский
Уровень: Университет
Литературный список: 9 единиц
Ссылки: Использованы
Рассмотреный период: 2000–2010 гг.
Фрагмент работы

Ievads
Līdz ar Latvijas ekonomikas straujo attīstību, attīstījās banku sistēma un lielākā daļa Latvijas rezidentu – gan mājsaimniecības, gan uzņēmumi izvēlējās komercbanku kredītu kā galveno finansējuma piesaistīšanas veidu. Kredīts ir iespēja mājsaimniecībām uzlabot savu dzīves līmeni un piepildīt sen iecerētas vēlmes – iegādāties jaunu īpašumu, ekskluzīvas lietas, studēt, doties ceļojumā vai labiekārtot mājokli. Kā arī uzsākt vai paplašināt biznesu ārpus kapitāla ietvariem. Rezultātā, kredīts ir kļuvis par neatņemamu ekonomikas sastāvdaļu, kas nodrošina gan fiziskas, gan juridiskas personas ar papildus naudas līdzekļiem brīdī, kad tie ir nepieciešami, ar iespēju norēķināties par tiem nākotnē. Pašlaik, Latvijas ekonomikas lejupslīdes apstākļos gan kredīta ņēmēji, gan komercbankas saskaras ar nopietnām problēmām – palielinoties debitoru maksātnespējai, pasliktinās komercbanku kredītportfeļa kvalitāte. Tieši tāpēc šobrīd ir aktuāli veikt kredītu tirgus analīzi, lai izprastu problēmu rašanās cēloņus un meklētu iespējamos risinājumus to novēršanai.

Kursa darba mērķis ir izpētīt Latvijas komercbanku kredītportfeli un tā kvalitāti valsts ekonomikas lejupslīdes apstākļos un sniegt priekšlikumus tā uzlabošanai.

Mērķa sasniegšanai ir izvirzīti sekojoši darba uzdevumi:
1. Izpētīt kredīta būtību.
2. Analizēt kredīta funkcijas valsts ekonomikā.
3. Izpētīt kredītu klasifikāciju un raksturot dažādus kredīta veidus.
4. Analizēt Latvijas komercbanku kredītportfeli – sadalījumā pa rezidentiem un nerezidentiem, tautsaimniecības nozaru griezumā, aizņēmēju kategoriju griezumā, analizēt kredītu veidu īpatsvaru kredītportfelī un veikt kredītportfeļa termiņstruktūras analīzi.
5. Analizēt kredītportfeļa kvalitāti un nodrošinājumu.
6. Izpētīt un analizēt pēdējās attīstības tendences kredītu tirgū.
7. Uz analīze pamata izstrādāt priekšlikumus komercbanku kredītportfeļa un tā kvalitātes uzlabošanai.

Pētījuma objekts ir Latvijas kredītu tirgus. Pētījuma priekšmets ir Latvijas Republikas komercbanku kredītportfelis.

Pirmajā nodaļā izpētīti kredītu teorētiskie aspekti – kredīta būtība, funkcijas un veidi, lai veidotu pamatu otrajā nodaļā veiktajai komercbanku kredītportfeļa un tā kvalitātes analīzei.
Otrajā nodaļā analizēts Latvijas komercbanku kredītportfelis un tā kvalitāte laika posmā no 2006. līdz 2008. gadam, lai izpētītu ekonomikas lejupslīdes radīto ietekmi uz Latvijas kredītu tirgu un kalpotu kā bāze trešajā nodaļā pētītajai kredītu tirgus attīstības dinamikai.
Trešajā nodaļā izpētītas Latvijas kredītu tirgus pēdējās attīstības tendences, lai konstatētu un novērtētu jaunākās izmaiņas komercbanku kredītportfelī un tā kvalitātē un izvirzītu priekšlikumus tā uzlabošanai.
Nobeigumā ir veikti secinājumi par komercbanku kredītportfeli un tā kvalitāti, un izvirzīti priekšlikumi tā uzlabošanai.

Kursa darbā tiek pētīti dati par laika periodu no 2006. gada sākuma līdz 2009. gada 1.ceturkšņa beigām. Dati par 2006. - 2008. gadu tiek pētīti, lai konstatētu un analizēti Latvijas kredītu tirgus izmaiņas ekonomikas lejupslīdes apstākļos un to ietekmi uz komercbanku kredītportfeli, un tā kvalitāti. 2009. gada 1.ceturkšņa dati tiek analizēti, lai izpētītu pēdējās attīstības tendences Latvijas kredītu tirgū.

Kursa darbā pamatā tiek izmantota latviešu autoru zinātniskā literatūra, likumi un Finanšu un Kapitāla Tirgus Komisijas publicētie kredītiestāžu ceturkšņa pārskati.

Kursa darbā izmantotās pētījuma metodes ir statistiskās metodes (salīdzināšana, grupēšana, vidējo un relatīvo lielumu aprēķināšana, dinamiskās rindas), grafiskā metode, un kontentanalīze. Statistiskās metodes tika izmantotas, lai analizētu FKTK publicētos kredītiestāžu ceturkšņa pārskatu datus. Grafiskā metode izmantota, lai padarītu uzskatāmākus analizētos datus un veicinātu to izpratni. Kontentanalīze izmantota, lai kvantificētu kvalitatīvos datus.

Коментарий автора
Загрузить больше похожих работ

Atlants

Выбери способ авторизации

Э-почта + пароль

Э-почта + пароль

Неправильный адрес э-почты или пароль!
Войти

Забыл пароль?

Draugiem.pase
Facebook

Не зарегистрировался?

Зарегистрируйся и получи бесплатно!

Для того, чтобы получить бесплатные материалы с сайта Atlants.lv, необходимо зарегистрироваться. Это просто и займет всего несколько секунд.

Если ты уже зарегистрировался, то просто и сможешь скачивать бесплатные материалы.

Отменить Регистрация