1.Latvijas demogrāfiskā situācija
1.1.Latvijas demogrāfiskās tendences
Latvija, oficiāli Latvijas Republika, ir valsts Eiropas ziemeļos, viena no trijām Baltijas valstīm. Latvija robežojas ar Igauniju ziemeļos, Krieviju austrumos, Baltkrieviju dienvidaustrumos un Lietuvu dienvidos. Rietumos to apskalo Baltijas jūra, savukārt ziemeļos - Rīgas jūras līcis. Latvijas platība ir 64 589 km² un tajā 2009. gada maijā dzīvoja 2 257 300 iedzīvotāji.
2004. gada 29. martā Latvija kļuva par NATO dalībvalsti, bet 2004. gada 1. maijā — par Eiropas Savienības dalībvalsti.[3]
Latvija ilgstoši atrodas dziļas demogrāfiskās krīzes situācijā. Tās galvenās iezīmes ir sistemātiska iedzīvotāju skaita samazināšanās gan dabiskā veidā (mirstībai pārsniedzot dzimstību), gan migrācijas gaitā (emigrācijai pārsniedzot imigrāciju) un iedzīvotāju strauja novecošanās, kuras galvenais cēlonis ir ļoti zemā dzimstība.[2] Lai arī medicīna un veselības aprūpe ir attīstījusies, Latvijā iedzīvotāju dzīves ilgums ir viens no mazākajiem Eiropā, jo īpaši vīriešu vidū. Lielākoties galvenie miršanas cēloņi ir asinsrites slimīgu cēloņi, kas ir pamatā gandrīz pusei miršanas gadījumu.…