Добавить работы Отмеченные0
Работа успешно отмечена.

Отмеченные работы

Просмотренные0

Просмотренные работы

Корзина0
Работа успешно добавлена в корзину.

Корзина

Регистрация

интернет библиотека
Atlants.lv библиотека
5,99 € В корзину
Добавить в список желаний
Хочешь дешевле?
Идентификатор:397486
Оценка:
Опубликованно: 15.03.2010.
Язык: Латышский
Уровень: Университет
Литературный список: 13 единиц
Ссылки: Использованы
Содержание
Nr. Название главы  Стр.
  Ievads    3
1.  Laulāto mantisko attiecību vēsturiskā attīstība    6
2.  Laulāto mantisko attiecību veidi un to tiesiskais regulējums    10
2.1.  Laulāto likumiskās mantiskās attiecības    10
2.2.  Laulāto līgumiskās mantiskās attiecības    13
3.  Laulības līguma būtība    15
3.1.  Laulības līguma forma un saturs    16
3.2.  Visas laulāto mantas šķirtība    18
3.3.  Laulāto mantas kopība    20
4.  Laulāto mantisko attiecību reģistri    24
  Laulības līguma reģistrācijas kārtība    24
  Laulāto mantisko attiecību reģistrā norādāmā informācija    25
  Secinājumi un priekšlikumi    30
  Izmantotās literatūras un avotu saraksts    33
  Pielikumi    35
Фрагмент работы

Laulība ir ģimenes pamats, un tā kā tādu to tiesiski regulē Civillikums un laulību aizsargā valsts saskaņā ar Latvijas Republikas Satversmi, kura nosaka, kāda laulības forma valstī tiek atzīta un, ka valsts atbalsta un aizsargā laulību - savienību starp vīrieti un sievieti[1].Mūsdienās bieži ir sastopamas “nereģistrētas” ģimenes attiecības, kas no tiesību viedokļa nekādas laulībai līdzīgas sekas nerada, līdz ar to nav arī laulāto mantiskās attiecības un no šāda veida attiecībām neizriet nekādas juridiskas sekas. Laulāto tiesības un pienākumi ir tikai tām personām, kuras laulību noslēgušas likumā paredzētajā kārtībā, un rodas ar laulības noslēgšanas brīdi. Liela nozīme mūsu dzīvē ir savstarpējām personiskām attiecībām, taču nemazāka ir arī mantiskajām attiecībām. Tāpēc tām ir nozīme arī laulāto dzīvē.
Laulāto personiskās un mantiskās attiecības, kā jau minēts, rodas tikai ar to brīdi, kad laulība noslēgta likumā paredzētajā kārtībā. Laulāto tiesības ir gan personiskās, gan mantiskās un tās ir noteiktas LR Civillikumā. Šajā darbā autore izpētīs tieši laulāto mantiskās attiecības un ar tām saistītās problēmas. Konkrētu laulības definīciju LR Civillikums nesniedz. Civillikums paredz divus dažādus laulāto mantisko attiecību pamatveidus – likumiskās un līgumiskās .Laulātie brīvi pēc savas izvēles var izlemt vai pieturēties pie likumiskā laulāto mantisko attiecību režīma vai slēgt laulības līgumu. Mūsu valstī daudziem nešķiet pareizi domāt, kas tieši un kam pienāksies laulības šķiršanas brīdī, jo stājas laulībā ar domu, ka tā tiek noslēgta uz mūžu. Bet citi, stājoties laulībā, noliedz šādu iespējamo iznākumu, jo atklāti uzskata, ka laulības līgums noteiks to – kas kuram laulātam pieder, piederēs un kā laulātiem dzīvot pēc laulības reģistrēšanas. Kā jebkuram līgumam, arī laulības līgumam ir jāatspoguļo pušu patiesā griba. Šobrīd Latvijā spēkā esošie normatīvie akti un statistikas dati ļauj secināt, ka laulības līgumi kļūst arvien aktuālāki.
Tādēļ autore izvēlējās studiju darba tēmu, laulāto mantiskās attiecības, jo vēlējās izpētīt laulāto mantisko attiecību veidus, izzināt svarīgākās problēmas, kas saistītas ar laulāto mantiskajām attiecībām, izpētīt to tiesisko regulējumu. Studiju darbam izvēlētā tēma „Laulāto mantiskās attiecības un ar tām saistītās problēmas” pēc autores domām, ir bijusi un vienmēr būs aktuāla sabiedrībai, jo laulības šķiršanas gadījumā, aktuāls ir jautājums par laulāto mantas dalīšanu, kā arī par mantas piederību vienam vai abiem laulātajiem. …

Комплект работ:
ВЫГОДНО купить комплект экономия −2,48 €
Комплект работ Nr. 1113698
Загрузить больше похожих работ

Atlants

Выбери способ авторизации

Э-почта + пароль

Э-почта + пароль

Неправильный адрес э-почты или пароль!
Войти

Забыл пароль?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Не зарегистрировался?

Зарегистрируйся и получи бесплатно!

Для того, чтобы получить бесплатные материалы с сайта Atlants.lv, необходимо зарегистрироваться. Это просто и займет всего несколько секунд.

Если ты уже зарегистрировался, то просто и сможешь скачивать бесплатные материалы.

Отменить Регистрация