Savā darbā autore runā par mūsdienās aktuālu tēmu, kad uzņēmumu vadītāji saprot, ka jēdziens "darbinieku motivācija" vairs nav tikai pozitīvas variācijas par tēmu "darba alga". Ir daudz un dažādi citi veidi kā stimulēt darbinieku lojalitāti un ieinteresētību pavadīt dienas lielāko daļu produktīvi strādājot uzņēmuma labā īpaši sieviešu dzimuma pārstāvēm. Pētījuma temats ir morālā motivējuma nozīmīgums vīriešiem un sievietēm tirdzniecības sfērā.
Darbinieku motivācija, kompetence un zināšanas nosaka to, vai uzņēmums spēs veiksmīgi darboties tirgū un apsteigt konkurentus. Pamatā visi mūsdienu uzņēmumi domā par līdzekļiem, kas būtu jāpielieto, lai ar darbinieku palīdzību sasniegtu ilgstošu un augstu organizācijas uzdevumu izpildīšanas līmeni. Tas nozīmē, ka ir jāpievērš cieša uzmanība tam, kā darbinieku vislabāk motivēt ar tādiem līdzekļiem kā stimulēšana, atlīdzība, vadība (līderība, pilnvaras), bet, vissvarīgākais, ar darbu, ko viņi veic un organizāciju, kurā viņi šo darbu veic. Viena no būtiskākajām, kā arī viena no pelnošākajām nozarēm Latvijā ir tirdzniecība. Tādēļ ļoti būtiska nozīme ir jāpiešķir tieši darbinieku motivācijas analīzei tirdzniecības sfērā.
Pētījumā tiek apskatīta tāda problēma kā -pretruna starp to, kā tirdzniecības sfēras darbinieki tiek novērtēti, un to, kā viņi vēlētos patiesībā un izvirzīta hipotēze, ka vīriešiem salīdzinājumā ar sievietēm ir svarīgāka materiālā atlīdzība nevis morālā. Savukārt par pētījuma priekšmetu autore izvēlējusies darbinieku motivēšanas veidus papildus pietiekošam atalgojumam un mērķis būs noskaidrot, kāda tirdzniecības sfēras darbinieku attieksme pret darba materiālo un morālo novērtējumu. Lai sasniegtu savu mērķi autore studēs dažādu literatūru par personāla vadību, to analizēs un veiks anketēšanu, lai varētu apstiprināt vai apgāzt savu izvirzīto hipotēzi.…