SECINĀJUMI UN PRIEKŠLIKUMI
Darba autore iepazistināja ar divām nodaļam kurās ietilpst preču deklarēšanu, tad piemēra izpētīja muitas statistiku par skaidras naudas deklarēšanu laika posmā no 2008.g. līdz 2014.g. tad izpētīja eksportu – importu, ka arī tranzītu , un kopumā cik bija īstenoti preču deklarēšanas laika posmā no 2008.g. līdz 2013.g., pastāstīja viņa definīcijas, kas viņos iekļauts, un īsi un kodolīgi aprakstīja tos saturu.
Stāstot par preču deklarēšānu autore saskaras ar to jēdzienu – deklarēšana, konstatējot, ka deklarēšana ir neatņēmama daļa no procedūras par precēm ar noteiktiem muitas režīmiem vai pabeigtu kādu no šiem režīmiem. Ar vārdiem preču deklarēšana saprot ziņu sniegšanu muitas iestādei ko veic preču deklarētājs, stāstot autora darba iepriekš.
Deklarēšanas būtība ir noteiktā veida paziņojums muitas iestādei, proti, informācija par precēm, kuras pārvieto pāri muitas robežai, ka arī par precēm, kuras jau ir pārvietotas pāri tai, vai arī par citām precēm, kuras ir pakļautas deklarēšanai.
Deklarēšanas veidu nosaka ar Savienības Muitas kodeksa palīdzību, un tas var būt rakstiska deklarēšana, mutiska deklarēšana vai elektroniska deklarēsana.
Muitas deklarācijas iesniegšana tiek veikta saskaņā ar konkrētā kodeksa noteikumiem.
Prakstiskā daļā, autore analīzēja sekas kāpēc krītusī eksports un imports, no pētījumiem izriet kā Latvijā bija finanšu un pārvaldes krīze, kur valdība cela PVN ka arī papielināja akcīzes nodokli, no tā sanāk ka uzņēmumi bankrotē, mazāk eksportē.
Darba autore piedavā uzņēmumiem nezaudēt cerību tādas situācijas kāda bija no 2008g. – 2010.g. kad bija krīze. Bet katrām gadījumām piedavāju uzņēmumiem saglabāt naudu kontos uz tādu situāciju kad viņiem tās būs vajadzīgas lai nebankrotētu, un attīstītu savu uzņēmumu, sliktājos laikos.
…