Vērojot mūsdienu uzņēmumu komunikāciju ar sabiedrību, esošajiem un potenciālajiem klientiem, bieži jāsecina, ka tā ir uzspiedoša, vienpusēja un nepatiesa. No vienas puses - uzņēmuma mērķis ir pārdot pēc iespējas vairāk produkcijas, iegūt lielāku peļņu un tam nepieciešama augstas kvalitātes kārdinoša reklāma. Lai arī šādā veida reklāmas parasti tiek demonstrētas televīzijā, nenoliedzami arī citos medijos tiek izmantots klasisks, samērā bezpersonisks vienvirziena vēstījuma nodošanas veids. Kā piemēru varu minēt vadošu autoražotāju, sadzīves preču, alkohola un arī pārtikas ražotāju reklāmas. Tās ir visnotaļ iespaidīgas, krāšņas, vilinošas un mēģina aizskart kādu no skatītāja vajadzībām.
Nenoliedzami, pasaules mēroga zīmoli joprojām iegūst no šāda veida reklāmām, tikai ieguvums nav salīdzināms ar atsaucību pirms vairākiem desmitiem gadu. Patērētāju vairāk nomāc tradicionālās, „uzmācīgās” reklāmas masu medijos, kas nepārtraukti mēģina viņu pārliecināt par dažādu preču un pakalpojumu unikālajām īpašībām utt. Mūsdienu patērētājs arvien vairāk sāk ignorēt šāda veida reklāmas un tajās sniegto informāciju, tajā pašā laikā arī pazaudē uzticību precei, pakalpojumam un informācijas patiesumam.
Uzņēmumu reklāmas pārstāvji vairs nespēj panākt vēlamo rezultātu ar klasisku reklāmu, tādēļ sacenšas ar jauniem izgudrojumiem, jaunievedumiem, tehniku un metodēm.…