Secinājumi
Pirmkārt, darba autore secina, ka izglītības iestādes darbinieku motivācija nav tikai darba samaksa kā sākumā varbūt varēja šķist. Tika pētītas teorētiskās atziņas un apskatīti faktori, kas motivē. Kā arī, tika izstrādāti nelieli ieteikumi izglītības iestādes administrācijai pedagoģiskā personāla motivācijai. Tālāk darba autors norādīs mazliet precīzākus secinājumus, kurus ieguva:
1. Motivēšana ir darbinieku stimulēšana izvēloties kādu no rīcības alternatīvām, lai sasniegtu organizācijas un personīgos mērķus. Tas ir dinamisks process, kurš, lietojot psiholoģiskās, sociālās, ekonomiskās un tiesiskās metodes un līdzekļus, sekmē darbinieku un iestādes mērķu sasniegšanu.
2. Atalgojuma sistēma motivē darbiniekus sasniegt mērķus, ietekmē darbinieka vajadzības un to, ko darbinieks vēlas saņemt par ieguldījumu, kā arī cieši saistīta ar plānošanu skolā un darbinieku novērtēšanu.
3. Motivācijas veicināšana nav viegls uzdevums, motivācijas procesā nepastāv standarta risinājumi un katrā konkrētā situācijā vadītājiem jāizvēlas vispiemērotākā darbinieku motivēšanas metode.
4. Motivācija – vajadzības, intereses, tiecības un citi uzvedību veicinošie un elementi, kas ar attiecīgo darbību raksturo arī cilvēka personību. Tātad, motivēšana ir darbinieku stimulēšana izvēlēties kādu no rīcības alternatīvām, lai sasniegtu organizācijas un personīgos mērķus. Izzinot motivācijas teorijas skolas vadībai ir vieglāk motivēt savus darbiniekus.
5. Motivēšanas veidi ir dažādi – monetārais atalgojums, nemonetārais atalgojums (uzslavas, pateicības utt.) un bailes.
6. Iespēja nopelnīt naudu motivē visus līdz tādam līmenim, kādu katrs sev ir noteicis kā apmierinošu.
…