Добавить работы Отмеченные0
Работа успешно отмечена.

Отмеченные работы

Просмотренные0

Просмотренные работы

Корзина0
Работа успешно добавлена в корзину.

Корзина

Регистрация

интернет библиотека
Atlants.lv библиотека
6,49 € В корзину
Добавить в список желаний
Хочешь дешевле?
Идентификатор:414933
 
Автор:
Оценка:
Опубликованно: 24.04.2007.
Язык: Латышский
Уровень: Университет
Литературный список: 22 единиц
Ссылки: Использованы
Содержание
Nr. Название главы  Стр.
  Ievads    3
1.  VP Market vispārīgs apraksts    5
1.1.  Organizācijas struktūra SIA VP Market    5
2.  Personāla vadīšanas būtība un funkcijas    9
2.1.  Personāla plānošana    11
2.2.  Personāla atlase    12
2.3.  Personāla ievads darba    17
2.4.  Personāla apmācība    19
2.5.  Personāla novērtēšana uzņēmuma    22
2.6.  Personāla motivācija uzņēmumā    25
3.  Personāla dokumentācija    32
3.1.  Darba līgums    32
3.2.  Amata apraksti    34
3.3.  Pārejei dokumenti    36
4.  Personālvadības procesa novērtējums    37
  Secinājumi un priekšlikumi    51
  Izmantoto avotu un literatūras    53
  Резюме    65
  Schlussfolgerung    66
Фрагмент работы

Uzņēmumi, kuri ir izvirzījuši savus biznesa mērķus un ir sasnieguši savu vēlamo rezultātu lielāko daļu ir paveicis darbinieks. Taču arvien pieaug konkurence uzņēmumu vidū, lai varētu noturēties augstā līmeni, tad uzņēmumiem nepārtraukti ir jāattīstās. Tas sevī iekļauj gan modernākās tehnoloģijas, gan arī kvalitatīvu, strādāt gribošu, ar darba vidi un samaksu apmierinātu darbaspēku. Tā kā cilvēku resursi ir vienīgie uzņēmuma rīcībā esošie resursi, kas var apzināti darboties pret uzņēmuma mērķiem, tad uzņēmuma interesēs ir maksimāli izmantot darbinieku fizisko un intelektuālo potenciālu, reizē saglabājot labvēlīgu uzņēmuma mikrovidi, nodrošinot zināmu komfortu darba vietā, lai darbinieki darbotos efektīvas uzņēmuma darbības veicināšanai un mērķu sasniegšanai. Katrs uzņēmuma vadītājs vēlas sev personālu, kurš būtu kompetents, patstāvīgs, precīzs, prasmīgs, ar atbildības sajūtu un uzņemtos iniciatīvu. Vadītāju interese, lai viņam būtu darbinieks, kas spējīgs pildīt darbam izvirzītas prasības.1 Lai tādu atrastu, vispirms jāveic kvalitatīva darbinieku atlase, jāatrod piemērotākā metode, lai sasniegtu vislabāko rezultātu. Lai atlasītie speciālisti paliktu labākie savā jomā, darbiniekiem un darba devējam kopēji jāgādā par personāla attīstību un apmācību. Lai šos speciālistus, kuros jau ir ieguldīti uzņēmuma līdzekļi, nepārvilinātu konkurenti, tie attiecīgi jānovērtē un jāmotivē. Visi šie procesi ir vērsti, lai uzņēmums spētu veiksmīgi darboties savā nozarē un attīstīties. Kā šis process noritēs lielā mērā atkarīgs no vadītāja, kas strādā ar personālu. Vai tas ir līderis, kas spēj veidot pozitīvu uzņēmuma mikroklimatu un vadīt veiksmīgu komandas darbu, vai arī ierindas darbinieks, kas pilda savus plānus un nosaka mērķus mēnesim uz priekšu. Katrā gadījumā vadītājam jāatceras, ka viņš vada ne tikai uzņēmumu, bet galvenokārt cilvēkus, kuri īsteno uzņēmuma un savus mērķus. Analizējot iepriekš minēto, nonākam pie secinājuma, ka personāla vadība un tās funkcijas ir viens no svarīgākajiem vadītāja uzdevumiem, tādēļ neapšaubāma saprotama ir arī izvēlētās tēmas aktualitāte, kas operatīvi piesaistīta uzņēmumam, kurā aktīvi darbojas pati darba autore – Personāla vadīšanas process pārtikas tirdzniecībā: kā piemērs tiks izmantots veikals „Maxima”, kas atrodas Liepāja.
Kvalifikācijas darba mērķis ir izpētīt un novērtēt personāla vadīšanas procesu un vadītāja lomu pārtikas tirdzniecības uzņēmumā „Maxima” - Liepājas filiālē, apzināt trūkumus personāla vadīšanas procesā un sniegt priekšlikumus personāla vadīšanas funkciju uzlabošanai un uzņēmuma attīstībai. Darba mērķa sasniegšanai tika izvirzīti sekojoši uzdevumi:
1) Izpētīt teorētiski personāla vadīšanas būtību;
2) Analizēt personāla vadīšanas procesu un personālu tirdzniecības vietā „Maxima”;
3) Apzināt personāla vadīšana trūkumus uzņēmumā;
4) Ar anketēšanas palīdzību noskaidrot personāla un vadītāju viedokli par personāla vadību ietekmējošiem procesiem;
5) Analizēt iegūtos rezultātus, izdarīt secinājumus un sniegt priekšlikumus efektīvākai uzņēmuma personāla vadīšanai.
Lai sasniegtu izvirzīto kvalifikācijas darba mērķi autore izmantojusi sekojošus informācijas avotus: personāla vadības literatūru, Latvijas Republikas normatīvos aktus, uzņēmuma nepublicētos materiālus – personāla, organizatoriskos un citus dokumentus, kā arī internetā iegūto informāciju.…

Коментарий автора
Загрузить больше похожих работ

Atlants

Выбери способ авторизации

Э-почта + пароль

Э-почта + пароль

Неправильный адрес э-почты или пароль!
Войти

Забыл пароль?

Draugiem.pase
Facebook

Не зарегистрировался?

Зарегистрируйся и получи бесплатно!

Для того, чтобы получить бесплатные материалы с сайта Atlants.lv, необходимо зарегистрироваться. Это просто и займет всего несколько секунд.

Если ты уже зарегистрировался, то просто и сможешь скачивать бесплатные материалы.

Отменить Регистрация