SECINĀJUMI
1. AS Cesvaines piens aizņemtajam kapitālam visā aplūkotajā laika periodā no 2012. līdz 2014. gadam ir vērojama tendence pieaugt, kopumā 2014. gadā aizņemtais kapitāls, salīdzinot ar 2012. gadu palielinājās par 17,92% punktiem, turpretīm AS Valmieras piens ir novērojama pretēja situācija - aizņemtais kapitāls visā laika periodā līdz 2014. gadam ir samazinājies kopumā par 43,19% punktiem, ko galvenokārt ietekmēja īstermiņa kreditoru saistību samazinājums.
2. Pēc aktīvu vertikālās analīzes var secināt, ka visā apskatītajā periodā aktīvu struktūra abos uzņēmumos ir līdzīga - ilgtermiņa ieguldījumi veido vidēji 68% un apgrozāmie līdzekļi aptuveni 32%. Par cik abi uzņēmumi ir piena pārstrādes uzņēmumi, ir saprotams, ka tehnoloģiskajam nodrošinājumam ir jābūt pietiekami lielam, lai spētu nodrošināt ražošanas procesu.
3. AS Cesvaines piens kopējās likviditātes koeficientam laika periodā no 2012. līdz 2014. gadam ir vērojama pozitīva tendence pieaugt, kas norāda uz to, ka uzņēmums spēj segt savas īstermiņas saistības, izmantojot visus apgrozāmos līdzekļus, turpretīm, AS Valmieras piens kopējās likviditātes koeficients aplūkotajā laika periodā ir samazinājies par 0,27% punktiem, kas norāda uz to, ka uzņēmumam varētu pastāvēt risks, ka varētu būt apdraudēti īstermiņu saistību maksājumi.
4. Abos analizētajos uzņēmumos, gan AS Valmieras piens, gan AS Cesvaines piens ir ļoti labi un efektīvi izstrādāts debitoru parādu atgūšanas mehānisms, debitoru parādu apritei dienās laika periodā no 2012. līdz 2014. gadam ir vērojama pozitīva tendence samazināties, attiecīgi līdz 3 dienām 2014. gadā AS Cesvaines piens un 1 dienai AS Valmieras piens.…