1996. gadā bibliotēkā 403 lasītāji, izsniegums – 9005. Salīdzinot ar, piemēram, 1978. gadu, kad bibliotēkā, ieskaitot apkopēju, strādāja 8 cilvēki un lietotāju skaits pārsniedza 500 cilvēku, 1997. gadā bibliotēkā ar 484 lasītājiem strādā tikai I. Ķīvīte.
2003. gadā par bibliotēkas vadītāju kļūst Antra Krauze, kas ir bibliotēkas vadītāja arī šobrīd. Bibliotēka pirmo reizi piedalās lasīšanas veicināšanas programmā “Bērnu žūrija”. 2005. gadā bibliotēka saņem pirmos trīs datorus un interneta pieslēgumu (“Piltenes bibliotēkas vēsture”, b.g.). No 2007. gada grāmatu izsniegšana un saņemšana notiek automatizēti (Ventspils bibliotēka, b.g.).
Secinājumi
Piltenes pilsētas bibliotēka tāda, kāda tā ir mūsdienās, ir veidojusies ļoti ilgā laika posmā. Par Piltenes skolas bibliotēku atrodams senākais raksts no 1880. gada. Šobrīd pilsētā ir divas bibliotēkas – pilsētas un skolas, bet laika gaitā Piltenes teritorijā bijušas pat trīs bibliotēkas.
Pētot pilsētas bibliotēkas vēsturi, autore secināja, ka novadpētniecības materiālos atrodamā informācija nav īpaši precīza, jo vietām sajaukta informācija par skolas un pilsētas bibliotēku, uzskatot to par vienu, tādēļ arī veiktajā darbā autore min arī skolas bibliotēkas vēsturi.
Apskatot šādu bibliotēkas vēsturi, var novērtēt bibliotēkas nozīmi laika gaitā, cik ļoti tā ir mainījusies – audzis krājuma apjoms, apmeklētāju skaits, darbinieku izglītība, uzglabāšanas apstākļi, darba laiks un vēl daudzi citi faktori. Neparasti šķita, ka bibliotēkām ir nācies lūgt ziedojumus.
Darbā netika iekļauta pilnīgi visa atrastā informācija par bibliotēku, piemēram, rīkoto pasākumu, saņemto ziedojumu uzskaitījums.
…