Ievads
Izglītība, kā sistematizētu zināšanu un prasmju ieguves attieksmju veidošanās process un rezultāts. Ir viena no cilvēka darbības svarīgākajām nozarēm, bez kuras nav domājama sabiedrības attīstība. Viena no galvenajām izglītības pakāpēm ir pirmsskolas izglītība. Pirmsskolas izglītība ir bērna attīstīšana, mācīšana no dzimšanas līdz skolu gaitu sākumam. Par to lai, bērns pirmsskolas vecumā būtu izglītots, atbildīga ir ģimene.
Šodienas sociālās izmaiņas, prakse, zinātniskās atziņas prasa pārveidot pieeju pirmsskolas audzināšanai. Pirmsskolas audzināšanas turpmākās darba problēmas aplūkojamas visas izglītības pārveides kontekstā, kur bērnudārzs un pilnvērtīga bērna audzināšana un attīstīšana mājas apstākļos ir pamats, uz kura veidojama tālākā bērna izglītošana.
Pirmsskolas izglītības mērķis ir attīstīt bērna aktivitāti (estētiski askētisko, intelektuālo, fizisko), veidojot iekšējo vēlmi izzināt apkārtējo pasauli un apgūt pieaugušo radīto pieredzi.[3;127]
Savu zināšanu apguvi es sāku ar pirmsskolas izglītības iestādi. Tā bija Cēsu pilsētas 4. pirmsskolas izglītības iestāde. Tādēļ jau iepriekš biju izdomājusi, ka vēlos izzināt mazliet vairāk par Cēsu pilsētas 4. pirmsskolas izglītības iestādes darbību. Veicot šo projektu vēlējos iepazīt pirmsskolas izglītības iestādes darbību, tās mērķi un uzdevumus. Ļoti nozīmīgi bija uzzināt par pirmsskolas izglītības iestādes skolotāja darbu.
• Pētījuma objekts – pirmsskolas izglītības iestāde
• Pētījuma mērķis – pirmsskolas izglītības iestāde, tās darbības principi.
• Mērķa sasniegšanai tika izvirzīti šādi uzdevumi:
1. uzzināt par pirmsskolas izglītības iestādes darbību;
2. uzzināt par pirmsskolas izglītības mērķi un uzdevumiem;
3. iepazīties ar pirmsskolas izglītības iestādes skolotāja darbu.
• Pētījumā izmantotās metodes – anketas, salīdzināšana, analīze.
…