pusaudži ir bērni pārejas vecumā no 12 līdz 18 gadu vecumam. Šajā posmā viņiem veidojās pašiem sava, jauna identitāte, savs „es”, rodas jaunas vērtības, notiek dzimumnobrišana. Viņi nav jauni pieauguši cilvēki. Viņu emocionālās vajadzības ir tādas pašas kā bērniem. Viena no visparastākajām kļūdām attiecībās ar pusaudžiem ir tā, ka vecāki, skolotāji un citi uzskata viņus par jauniem pieaugušiem cilvēkiem.
Pusaudzis sava uzvedībā parāda to, ka viņam ir nepieciešama vecāku mīlestība, kaut gan augumā viņš var būt pārāks par saviem vecākiem un vienaudžiem.
Agrās jaunības etapā veidojās personības galvenie komponenti – personības virzība uz kādām sociālām vērtībām (vara, materiālais komforts, intīmā saskarsme) pasaules uzskats, individuālais dzīves stils, morālais veidols, nacionālā pašapziņa.
Attīstība.
Mani interesē, vecuma posms 12 – 18 gadu vecumam, pusaudža un agrās jaunības laiks, dzimumnobriešanas periods cilvēka dzīvē. Sava dzīves ceļa meklējumu posms, pašizvēles situācija, kurā cilvēks cenšas atbildēt uz jautājumu: “Kas un kāds es būšu?” Jaunās identitātes meklējumu etaps. Identitāte ir cilvēka priekšstats par savu “es” stabilitātes un nepārtrauktības izjūta, kas saglabājas līdzās visām ārējām izmaiņām.…