Secinājumi
Savā darbā es iepazinos ar 9 mākslas stiliem un kā jau ievadā minēju, tad katrs no stiliem aprakstīja tā laika galvenos izteiksmes veidus mākslā. Aprakstītie mākslas stili tika iepazīti Eiropā un Latvijā.
Apskatot stilus var redzēt kā mainās cilvēks. Ja Romānikas stila laikā viss bija vienkāršs, smagnējs, tad jau arī Gotikas ienākšanu mākslā šie darbi kļuva “vieglāki”, parādījās krāsainība. Renesanses laiks parādīja cilvēka intelektuālās attīstības interesi par reālo pasauli. Parādās pasaules dižgari – Leonardo da Vinči, Mikelandželo. Tiek attēlots cilvēka ķermenis. Baroka laiks ienesa ornamentus un rotājumus. To labi var redzēt Rundāles pils telpās. Klasicisms bija par stingru pamatu, nostāju(matemātika, filosofija,literatūra). Turpretī Romantisms parādīja, ka cilvēkam ir arī emocijas. Jūgendstils parādīja, ka cilvēks ir radītājs un mākslai ir jāpārveido pasaule.
Katrs no mākslas stiliem ir atstājis pēdas katrā no mums. Katrs mēs to redzam savādāk. Katram no mums ir savs redzējums un spriedums.
Māksla ir viena no tām nozarēm, kas attīsta cilvēka domāšanu, spriešanu, tā rosina domāt un izteikties, attīsta mūsu prātu, iztēli un valodu. Pretēji tam šķietami domā pat daudzi mākslinieki, māksla nav tikai prasme vien, un tas nemaz arī nebūtu vēlams. Tai visā vajadzētu būt mūsu sajūtu, gara stāvokļa un arī pielūgsmes un lūgšanu valodai.
…