Autore izvēlējās šo tēmu, jo uzņēmējiem pašlaik aktuāla ir COVID19 krīzes radītās problēmas. Lai mazinātu krīzes ietekmi uz valsts ekonomiku, valdība ir pieņēmusi dažādus finanšu pasākumus, kas palīdzēs uzņēmumiem daļēji kompensēt zaudējumus īstermiņā. Tomēr tagad ir īpaši svarīgi, lai uzņēmumi saskatītu nākotnes attīstības iespējas, kas bieži vien saistītas ar finanšu atbalstu attīstībai, uzlabošanai un jaunu tirgu atvēršanai.
ES nodrošina finansējumu dažādām programmām un projektu jomām, piemēram, reģionālajā un pilsētu attīstībā, nodarbinātībā un sociālajā iekļaušanā, lauksaimniecībā un lauku attīstībā, jūrniecības un zivsaimniecības politikā, pētniecībā un inovācijā un citās jomās.
Dažādi potenciālie atbalsta saņēmēji, piemēram, iedzīvotāji, uzņēmēji, nevalstiskās organizācijas, akadēmiskās iestādes, pētnieki, lauksaimnieki un zivkopji, var pieteikties šim atbalsta finansējumam dažādām programmām, īstenojot projektus vai piedaloties programmās, kas paredz ES fondu atbalstu.
Latvija kā VALSTS saņem šo finansiālo atbalstu Kohēzijas politikas ietvaros, kas ir nozīmīgākā investīciju politika, lai palīdzētu radīt darba vietas, atbalstītu uzņēmumu konkurētspēju, ekonomisko izaugsmi, ilgtermiņa attīstību un uzlabotu iedzīvotāju dzīves kvalitāti.
Pētījuma mērķis: Salīdzināt divus fonda veidus un noanalizēt, kurš būs labākais aizdevums uzņēmējiem.…