Реферат
Точные науки и природа
Медицина, гигиена, анатомия
Saskarsmes problēmas pubertātes periodā, to izvērtēšana-
Saskarsmes problēmas pubertātes periodā, to izvērtēšana
Ievads
Pubertāte ir durvis uz pusaudža gadiem... Bērnība attālinās, bērnu spēles tiek pamestas. Līdzsvars izjūk, raksturs kļūst ļoti nestabils. Beigusies jaukā dzīve vecāku paspārnē.
Pusaudzis - “dzīves māceklis” – savu ceļu sāk neveikli. Šīm laikam raksturīga jaunība, emociju izvirdumi, nevaldāmība. Sākas sapņošana pusaudzis atklāj savu Es. Viņš sevi salīdzina ar tuviniekiem un biedriem. Viņš aptver laika jēdzienu un sāk kaldināt nākotnes plānus. Pagātnes un nākotnes atklāšana mudina “rezumēt” – tas ir. Īstais dienasgrāmatu vecums.
Arī zēniem pirmā sēklas noplūde visbiežāk rada pretrunīgas izjūtas. No vienas puses, tā nāk kā nepatīkams pārsteigums un daudziem ir kauns par aptraipītajiem palagiem, no otras puses – rodas lepnums par savas vīrišķības pierādījumu.
Jauniešu dzimumtieksme kļūst intensīvāka, bet neraugoties uz ilgām iemīlēties, neraugoties uz to, ka viņi jūtas ļoti vientuļi, kā zēni, tā meitenes parasti vēl baidās no pirmās reizes. Lielākā daļa tīņu ir ar mieru pagaidīt, līdz patiešām jutīsies tam nobrieduši. Tāda pačubināšanās vai neliels petings – to jā, bet tālākais solis vēl pagaidām sperts netiek.
Ir normāli, ka pubertātes vecuma jaunieši bieži onanē. Zēni to dara draugu lokā un labprāt salīdzina savu potenci. Meitenes, turpretim, bieži vien meklē vientulību, lai ļautos fantāzijām un sapņiem.
13 un 14 gadu vecumā pats svarīgākais šķiet iespējami uzskatāmi atšķirties no vecākiem – ar traku ģērbšanās veidu un neiedomājamām frizūrām. Taču pakāpeniskā atbrīvošanās nes ne tikai ilgoto neatkarību, bet arī tukšuma un pamestības sajūtu, jo lielākā daļa vēl nav atradusi mīļoto partneri ārpus ģimenes loka. Romantiskās un erotiskās fantāzijas vēl ir tikai gaisa pilis, jūsma par neesošiem vai nesasniedzamiem sapņu partneriem, kas vēl nespēj stāties vecāku mīlestības vietā.
Daudziem jautājumiem: Ko es gribu? Kas man ir svarīgi? Ko citi par mani domā? Dažas jūsmo par kādu vecāku meiteni, mātes draudzeni vai skolotāju, un mātes idealizācijas vietā nāk citas ārpus ģimenes esošas sievietes idealizācija.
Zēniem ir grūtāk tikt galā ar savām bailēm un ievainojamību. Viņi šīs sajūtas cenšas noliegt un tēlo, ka ir īpaši spici, runā neķītrības un cenšas aizbēgt nereālās visvarenības fantāzijās. Savu sirdi viņi izkrata tikai vienam vai diviem tuviem draugiem, no kuriem nav jābaidās saņemt izsmieklu. Attiecībās ar vecākiem zēni kļūst arvien noslēgtāki.
Kompānija sniedz iespēju izdzīvot jūtas, piemēram, kopā klausoties mūziku. Vienaudžu grupa ir kā patvērums, kur tālu no vecākiem tiek krāta pieredze un notiek domu apmaiņa.
…
Kad tīņiem ir 15, 16 gadu, konflikti mājās un skolā sit visaugstāko vilni. Jauniešu brīvības alkas ir tikpat kā neapturamas, viņi vēlas doties piedzīvojumu meklējumos vai vienkārši kopā ar draugiem slinkot un pļāpāt. Vecāku brīdinājumi, ierobežojumi un audzināšanas pasākumi tīņus tracina. Vai tad viņi beidzot nav pieauguši? Tēvi galvenokārt baiļojas par meitām, kas slīd laukā no viņu rokām, toties ar dēliem notiek īsta cīņa par varu. Mātes skumst par to, ka zudusi emocionālā tuvība ar bērniem, kā arī mazinās kontroles un ietekmēšanas iespējas. Toties bērni kļūst par ārkārtīgi interesantiem sarunpartneriem. Paplašinās viņu garīgās intereses, viņi sāk arī ļoti intensīvi domāt par savām sajūtām. Garastāvokļa maiņas vairs nav tik biežas, tīņi ieklausās sevī, analizē savu dvēseli, izjūtas, domas un citu cilvēku izturēšanos. Meitenes parasti ir noslēgtākas un ieraujas savā pasaulītē, zēni savas vajadzības un agresivitāti spēcīgāk izdzīvo uz āru. Tīņu spriedumi par apkārtējo pasauli ir izteikti radikāli, jo viņu domāšanā dominē tikai melnais un baltais, trūkst pieredze, lai uztvertu starptoņus. Šajā dzīves posmā daudzi ir arī ļoti grūtsirdīgi un piedzīvo savas pirmās lielās bēdas. Viņu pašapziņa vēl ir nestabila, tīņi šaubās par sevi un nereti jūtas kā pazuduši. Par laimi, dziļās grūtsirdības vietā atkal nāk eiforiskas izjūtas, pāri malām plūstošs dzīvesprieks un sajūsma, kādas sen jau trūkst visiem pieaugušajiem.
- Psiholoģiskās iedarbības veidi saskarsmes procesā
- Saskarsmes problēmas pubertātes periodā, to izvērtēšana
- Saskarsmes veidi psiholoģijā
-
Ты можешь добавить любую работу в список пожеланий. Круто!Ko es skolēniem stāstītu par pubertātes periodu
Реферат для средней школы4
Оцененный! -
Pubertātes periods
Реферат для средней школы8
-
Saskarsmes veidi
Реферат для средней школы4
Оцененный! -
Saskarsmes loma cilvēku dzīvē un profesijā
Реферат для средней школы2
-
Bērna barošana ar krūti un ar to saistītās problēmas
Реферат для средней школы6