Vārdu „satversme” ieviesa Kronvalds Atis 1869. gadā. Viņš rakstīja: „Nosauksim visus likumus, visas dažādas tiesas un citas valsts ieriktēšanas miera un kara laikos, pie kuriem varam pietverties un kuri pašu valsti satur cieti kopā, par valsts satversmi.( …)”1
Latvijas tiesību sistēmā augstākais juridiskais spēks pieder Latvijas Republikas Satversmei. Pašreiz vienīgā oficiālā Satversmes normu interprete ir Satversmes tiesa. Šī iemesla dēļ studiju darba autorei šķiet nozīmīgi izpētīt Satversmes tiesas darbību, kompetenci un kārtību kādā var griezties Satversmes tiesā.
Studiju darba mērķis ir apskatīt un izpētīt Satversmes tiesas nozīmi, kompetenci, un darbību Latvijas tiesību sistēmā.
Studiju darbā ir izvirzīti šādi uzdevumi:
1.Izpētīt literatūru, publikācijas un interneta resursus, kas skaidro Satversmes tiesas vietu un nozīmi konstitucionālo tiesību sistēmā.
2.Uzzināt kādā kārtībā Satversmes tiesā tiek iesniegtas un izskatītas lietas.
3.Izpētīt normatīvos aktus, kas regulē Satversmes tiesas darbību.
Studiju darbā ir izmantotas sekojošas pētniecības metodes. Ar aprakstošās metodes palīdzību tiek vispārējā veidā noskaidrota Satversmes tiesas nozīme un attīstība Latvijā. Studiju darbā izmantota arī analīzes metode, analizējot publikācijas, kurās tiek runāts par Satversmes tiesas darbību, problēmām un kompetenci. …