Kādreiz esat domājuši par to, kāpēc tik labi pārzinat un orientējaties dzīvē, pasaulē? Protams, tāpēc, ka mums - cilvēkiem ir redze, dzirde, domas savas un citu cilvēku un daudz citu faktoru. Bet, domājot tālāk, var secināt, ka par lielāko daļu pasaulē notiekošā mēs varam spriest pateicoties statistikiem datiem, tātad, parastiem vārdiem runājot, iepazīstoties ar notiekošo lietu skaitu, daudzumu, apjomu…Piemērām, vidējās darba algas norāda uz cilvēku labkklājību; vidējais dzimušo un mirušo skaits – uz demogrāfisko situāciju pasaulē, valstī vai par konkrētajā rajonā; eksporta un importa daudzums par valsts spēku un preču spēju konkurēt pasaules tirgū; reģistrēto bezdarbnieku skaits norāda uz ekonomiskā cikla fāz:vai ta ir krīze, vai uzplaukums utt. Tātas skaitīt visu notiekošo ir svarīgi, jo, analizējot un izprotot notiekošo, var domāt stratēģiski.
Šī kursa darba tēma ir “Statistisko datu vākšana, apstrāde un analīze. To pielietošana ekonomikas uzdevumos”. Statistika ir vienots statistiskās informācijas kopums, kas atspoguļo sabiedrībā notiekošās ekonomiskās, demogrāfiskās un sociālās parādības un procesus, kā arī apkārtējo vidi raksturojošos rādītājus. Bet vēl svarīgāk ir tas, ka pasaule attīstās un mūsdienās ir ļoti viegli datus apkopot, apstrādāt un izanalizēt, pateicoties datoriem un tajos ieprogrammētajām darbībām. Tēma ir aktuāla, jo statistiskās funkcijas, kuras ir ievietotas MS Excel palīdz vienkaršāk, ātrāk un precīzāk veikt statistiskās analīzes. Darbību apjoms, kuras var veikt Ms Excel ar statistikiem datiem ir neaprakstāms, tāpēc tika izpētīti vispopulārākie un atpazīstamākie paņēmieni.
Kursa darba mērķis ir iepazīties ar statistisko datu vākšanas paņēmieniem un sameklēt funkcijas MS Excel, kuri palīdzēs risināt statistiskus uzdevumus.
Galvenie darba uzdevumi:
• Pirmkārt, iepazīties ar terminu “statistika”.
• Otrkārt, izpetīt teoriju, kurā tiek aprakstītas statistiskās anlīzes metodes.
• Treškārt, ekonomisko uzdevumu risināšana ar MS Excel funkcijām.
• Apkopot un izdarīt secinājumus par veiktām darbībām.
Kursa darbā tika izmantoti- attēli, tabulas un formulas par atbilstošām metodēm.
Par pētījuma avotiem kalpo:
• vispārējā un speciālā literatūra,
• interneta resursi.…