Secinājumi
Uz zemeslodes tiek pārvadātas ļoti daudz ķīmisku vielu, kuras atstāj neievērojamu ietekmi uz dzīvajiem organismiem un ekosistēmu. Kaut gan tiek izdotas jaunas konvencijas un likumi, kas ir saistīti ar ķimikāliju pārvadāšanu uz ūdens, tas nesamazina risku, ka nenotiks šo ķīmisko vielu noplūšana un, tas var ļoti smagi, neatgriezeniski ietekmēt ekosistēmu.
Naftas noplūde ūdenī rada apkārtējai videi nopietnus draudus. Lai gan, ja naftas noplūde ir notikusi citā kontinentā, tā spēj ietekmēt arī citas zemes iedzīvotājus un ekosistēmu. Līdz ar to, ja ir notikusi naftas noplūde, tā nekavējoties ir jālikvidē no vietas, kur tas ir noticis. Nafta ļoti ātri izplešas, jo ūdens sevī sāk pamazām ietvert naftas pilienus un līdz ar to palielinās arī naftas segtā ūdens platība. Naftas noplūdes lielos apmēros var skart ļoti plašas teritorijas gan ūdenī, gan krasta teritorijā. Bieži vien no tā cieš putni, kas barojas piekrastē - viņu spalvas saķep ar naftu un putni iet bojā lidot nespējas dēļ. Šādos gadījumos neapšaubāmi cietīs arī cilvēks, jo nafta var izraisīt ūdens kvalitātes un gaisa pasliktināšanos.
Izvērtējot mūsu sniegto informāciju, pilnībā pasargāt mūsu pasaules ūdeņus nav iespējams. Lai šādi procesi nenotiktu biežāk, iedzīvotājiem un atbilstošām varas iestādēm, institūcijām ir jāsāk rīkoties un nepieciešams rast jaunus paņēmienus, kā nosargāt mūsu ekosistēmu un dzīvos organismus.
…