SECINĀJUMI
1. Jebkuru uzņēmumu, neatkarīgi no tā darbības nozares, lieluma vai juridiskā statusa ietekmē nosacījumi, situācija un spēki, kurus apkopojot sauc par uzņēmuma ārējo vidi, kura tiek iedalīta divās daļās: tieši ietekmējoša ārējā vide un netieši ietekmējošā ārējā vide.
2. Tieši ietekmējošā ārējā vide ir šādi uzņēmumu ietekmējošie faktori: patērētāji, konkurenti, piegādātāji, normatīvie akti, sabiedriskās organizācijas, prese. Tieši ietekmējošo ārējo vidi analizē Portera 5 spēku metode.
3. Netieši ietekmējošā ārējā vide ir šādi uzņēmuma darbību netieši ietekmējoši faktori: valsts ekonomiskais stāvoklis, sociālkultūras attiecības, valsts politika, zinātnes un tehnikas progress, starptautiskās attiecības. Netieši ietekmējošo ārējo vidi analizē ar PEST un PESTEL metožu palīdzību.
4. SVID analīzē tiek ņemti vērā tieši un netieši ietekmējošās ārējās vides analīzes rezultāti un tā iekļauj uzņēmuma iekšējās vides stipro un vājo pušu un ārējās vides iespēju un draudu novērtējumu.
5. SAS „ Glynwed” ir stabila pozīcija nozares tirgū, augsta zīmola reputācija un unikalitāte (aizvietotājproduktu konkurēt nespēja), ilglaicīga pieredze produktu pārdošanā, vāja konkurentu ietekme, praktiski nemainīga piegāde, pircēju pirktspējas samazināšanās draudi var rasties projektu realizācijas izmaiņu rezultātā.
6. SAS „ Glynwed” darbību netieši var ietekmēt būvniecības sektoru skarošas politiskās svārstības valsts un pašvaldību līmenī, Eiropas Savienības finansējuma pieejamības izmaiņas, valsts vispārējais ekonomiskais stāvoklis. Sociāli kulturālajam faktoram nav jūtamas ietekmes uz uzņēmuma darbību. Tehnoloģiskā faktora ietekme, ņemot vērā uzņēmuma realizētās produkcijas augstvērtīgumu un inovāciju lēno attīstību nozarē, arī ir minimāla. Pieaugot būvprojektu realizētāju izpratnei par kvalitatīvu būvniecības materiālu izmantošanas nepieciešamību, pieaug arī pieprasījums pēc uzņēmuma realizētās produkcijas.
…