Nobeigums
Izpildot darba sākumā uzdotos nosacījumus, darba autore secina sekojošo:
1. Jēdzienam ,,uzņēmums” ir vairākas nozīmes. Pastāv tās nozīmes, kas lietotas sabiedrībā, kas sarunvalodā ,,iegājušās” kā ērts jēdziens, taču tās nav pareizas. Sarunvalodā ar šo jēdzienu visbiežāk saprot tiesību subjektu. Tādi plaši lietoti jēdzieni kā, piemēram, “uzņēmums atlaiž darbiniekus” vai “uzņēmums maksā nodokļus” u.tml. nav juridiski pareizi. Uzņēmums Komerclikuma izpratnē ir - organizatoriski saimnieciska vienība. Uzņēmumā ietilpst komersantam piederošas ķermeniskas un bezķermeniskas lietas, kā arī citi saimnieciski labumi (vērtības), kurus komersants izmanto komercdarbības veikšanai
2. Latvijas Republikas normatīvais regulējums komerctiesību jomā ir aktuāls gan Latvijā, gan citās valstīs. Tas atbilst Eiropas Savienības standartiem un principiem. Jēdzieni un termini ir skaidroti tā, lai tie būtu starptautiski saprotami. Nosacījumi pielīdzināti citu valstu nosacījumiem, kas atvieglo ārvalstu investoriem sadarboties ar Latvijas Republikā dibinātiem uzņēmumiem un uzsākt šeit uzņēmējdarbību.
3. Uzņēmumiem noteiktās prasības, lai dibinātu uzņēmumu ir skaidri saprotamas, Uzņēmumu reģistrs tās skaidri formulē. Ērti pieejamas veidlapas un citi paraugi.
4. Dažādiem komersantu veidiem būtiski atšķiras nosacījumi, kas jāievēro, lai varētu dibināt uzņēmumu. Izmaiņas vērojamas gan iesniedzami dokumentu daudzumā unapmaksājamās valsts nodevas apmērā, gan pamatkapitāla apmērā un nosacījumos par atbildības uzņemšanos.
…