Добавить работы Отмеченные0
Работа успешно отмечена.

Отмеченные работы

Просмотренные0

Просмотренные работы

Корзина0
Работа успешно добавлена в корзину.

Корзина

Регистрация

интернет библиотека
Atlants.lv библиотека
21,48 € В корзину
Добавить в список желаний
Хочешь дешевле?
Идентификатор:248296
Автор:
Оценка:
Опубликованно: 08.03.2011.
Язык: Латышский
Уровень: Университет
Литературный список: 34 единиц
Ссылки: Использованы
Рассмотреный период: 2010.g. - 2010.g.
Содержание
Nr. Название главы  Стр.
  annotation    3
  Annotazione    4
  Ievads    7
1.  Aizsargjoslu jēdziens un to veidi    10
1.1.  Vides un dabas resursu aizsardzības aizsargjoslas    11
1.2.  Ekspluatācijas aizsargjoslas    13
1.3.  Sanitārās aizsargjoslas    17
1.4.  Drošības aizsargjoslas    18
2.  Aizsargjoslu izveidošanas pamatprincipi, īpašuma lietošanas tiesību aprobežojumi tajās UN APROBEŽOJUMU IERAKSTĪŠANA ZEMESGRĀMATĀ    20
2.1.  Aizsargjoslu izveidošanas pamatprincipi un īpašuma lietošanas tiesību aprobežojumi tajās    20
2.2.  Aprobežojumu ierakstīšana zemesgrāmatā    26
3.  Aizsargjoslas ap valsts aizsardzības objektiem UN bALTIJAS JŪRU/RĪGAS JŪRAS LĪČA PIEKRASTI    29
3.1.  Aizsargjoslas ap valsts aizsardzības objektiem    29
3.2.  Baltijas jūras un Rīgas jūras līča piekrastes aizsargjosla    35
3.2.1.  Tiesiskā regulējuma vēsturiskā attīstība    35
3.2.2.  Problemātika mūsdienās    40
4.  Pētījums par iedzīvotāju informētību par aizsargjoslām Latvijā    43
  Secinājumi un priekšlikumi    51
  Izmantotās literatūras un avotu saraksts    54
Фрагмент работы

Ar Aizsargjoslu likumu, kas ir spēkā no 1997.gada 11.marta, ir nodibināts tāds nekustamā īpašuma lietošanas tiesību aprobežojums kā aizsargjoslas. Likums nosaka aizsargjoslu veidus, funkcijas, izveidošanas pamatprincipus, aizsargjoslu uzturēšanas un stāvokļa kontroles kārtību, kā arī saimnieciskās darbības aprobežojumus aizsargjoslās. Aizsargjoslas nosacīti var iedalīt divās grupās – dabiskajās un mākslīgajās, kur pirmās noteiktas ap vides objektiem, savukārt otras – ap mākslīgi izbūvētiem objektiem. To galvenais uzdevums ir aizsargāt vides objektus, kuriem aizsargjoslas noteiktas, no nelabvēlīgas apkārtējās vides ietekmes, kā arī nodrošināt mākslīgi izbūvēto objektu ekspluatāciju un drošību un samazināt iespējamo negatīvo ietekmi uz apkārtējo vidi šo objektu avārijas gadījumā.
Aizsargjoslas Latvijā veido lielāko apgrūtināto teritoriju īpatsvaru, taču vienlaikus ir vērojams informācijas trūkums saistībā ar nekustamo īpašumu apgrūtinājumiem un aprobežojumiem, tajā skaitā arī aizsargjoslu esamību un to apmēru. Kļūstot par nekustamā īpašuma īpašnieku, valdītāju vai lietotāju, ir svarīgi būt informētam par īpašuma tiesību aprobežojumiem, taču mūsu valsts institūcijas pašlaik nenodrošina iespēju potenciālajam īpašniekam iespēju iegūt precīzu informāciju. Šāda situācija ir izveidojusies, jo vēl nav izveidota vienota informācijas sistēma par valstī apgrūtinātajām teritorijām. To robežu un objektu, kuriem nosaka apgrūtinātās teritorijas, datu informācija atrodas dažādu institūciju pārziņā. Tādējādi, atbilstoši pašreizējam normatīvajam regulējumam, valstī uzkrātās informācijas izmantošana ir ierobežota. No lietotāja viedokļa – lai persona saņemtu informāciju, nepieciešams vērsties dažādās institūcijās, turklāt informācijas pieprasīšanas un izsniegšanas kārtība institūcijās ir dažāda.
Lai risinātu iepriekš minēto problēmu, ka valstī nav pieejami aktuāli dati par visām ar normatīvajiem aktiem apgrūtinātajām teritorijām un, līdz ar to nav arī aktuālas informācijas par nekustamo īpašumu objektu apgrūtinājumiem un nekustamo īpašumu lietošanas tiesību aprobežojumiem, 2009. gada 29.janvārī Saeimā pieņemts likums „Apgrūtināto teritoriju informācijas sistēmas likums”, kurš stāsies spēkā 2011.gada 1.janvārī. Likuma mērķis ir nodrošināt aktuālu un publiski pieejamu informāciju par apgrūtinātajām teritorijām un objektiem, izveidojot Apgrūtināto teritoriju informācijas sistēmu un nodrošinot tās darbību. Bet tā kā Apgrūtināto teritoriju informācijas sistēmas likums vēl nav stājies spēkā, pašlaik praksē vēl pastāv problēmas, kas saistītas ar informācijas iegūšanu par aizsargjoslu esamību nekustamā īpašumā un to reģistrēšanu.
Diplomdarba tēma „Aizsargjoslas kā īpašuma lietošanas tiesību aprobežojumi” izvēlēta tā aktualitātes dēļ, jo aizvien vairāk praksē ir gadījumu, kas minēti iepriekš, kad potenciālie investori un nekustamo īpašumu pircēji saskaras ar grūtībām iegūt nepieciešamo informāciju par aizsargjoslām un to izraisītajiem īpašuma lietošanas tiesību aprobežojumiem, jo bieži ir situācijas, kad aizsargjosla nav iezīmēta teritorijas plānojumā un nav ierakstīta zemesgrāmatā.…

Коментарий автора
Комплект работ:
ВЫГОДНО купить комплект экономия −52,95 €
Комплект работ Nr. 1239737
Загрузить больше похожих работ

Atlants

Выбери способ авторизации

Э-почта + пароль

Э-почта + пароль

Неправильный адрес э-почты или пароль!
Войти

Забыл пароль?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Не зарегистрировался?

Зарегистрируйся и получи бесплатно!

Для того, чтобы получить бесплатные материалы с сайта Atlants.lv, необходимо зарегистрироваться. Это просто и займет всего несколько секунд.

Если ты уже зарегистрировался, то просто и сможешь скачивать бесплатные материалы.

Отменить Регистрация