Добавить работы Отмеченные0
Работа успешно отмечена.

Отмеченные работы

Просмотренные0

Просмотренные работы

Корзина0
Работа успешно добавлена в корзину.

Корзина

Регистрация

интернет библиотека
Atlants.lv библиотека
21,48 € В корзину
Добавить в список желаний
Хочешь дешевле?
Идентификатор:529130
Автор:
Оценка:
Опубликованно: 07.02.2010.
Язык: Латышский
Уровень: Университет
Литературный список: 34 единиц
Ссылки: Использованы
Рассмотреный период: 2005.g. - 2007.g.
Содержание
Nr. Название главы  Стр.
  Anotācija    3
  Anotation    4
  Ievads    5
1.  Finanšu pārvaldība – saimnieciskās darbības sastāvdaļa    5
1.1.  Finanšu pārvaldība, tās loma uzņēmuma saimnieciskās darbības procesā   
1.2.  Debitoru parādu rašanās iemesli   
1.3.  Debitoru parādu stāvoklis Eiropas Savienības vidē   
2.  Debitoru parādu pārvaldīšana   
2.1.  Mūsdienu debitoru parādu pārvaldīšanas politika   
2.2.  Uzņēmuma kredītpolitika   
2.3.  Uzņēmuma kredītpolitikas rentabilitātes novērtēšana   
3.  SIA „Alva International” debitoru parādu un finansu rādītāju analīze   
3.1.  SIA „Alva International” saimnieciskās darbības raksturojums   
3.2.  SIA „Alva International” debitoru parādu pārvaldīšanas politika   
3.3.  Debitoru parādu analīze   
3.4.  Likviditātes un maksātspējas analīze   
  Secinājumi   
  Izmantotā literatūra un avoti   
  Pielikumi   
  1.pielikums SIA „Alva International” peļņas vai zaudējumu aprēķins 2005., 2006. un 2007. gada 31. decembrī   
  2.pielikums SIA Alva International bilance 2005., 2006. un 2007. gada 31. decembrī (aktīvs)   
Фрагмент работы

Uzņēmums veic saimniecisko darbību ar mērķi gūt ieņēmumus. Taču ne visos darījumos uzreiz tiek veikta samaksa par precēm vai pakalpojumiem. Tādejādi norēķinos par pakalpojumiem un precēm tiek piemērots arī atliktais maksājums – preču pārdevēja vai pakalpojumu sniedzēja noteikts termiņš, kura laikā ir jāveic samaksa. Taču attiecīgi pie šāda norēķinu veida uzņēmējam nākas saskarties ar tādu problēmu kā apmaksas kavējumi. Tādejādi tiek kavēts saimnieciskās darbības process kopumā, kas attiecīgi samazina uzņēmuma produktivitāti un ieņēmumus. Regulāri maksājumu kavējumi ir viena no svarīgākajām problēmām uzņēmējdarbībā ne tikai Latvijā, bet arī citās valstīs, tāpat arī Eiropas Savienības vidē. Kā rāda statistiskie dati, tad Latvijā tikai 45% rēķinu par precēm un pakalpojumiem tiek samaksāti noteiktajos termiņos, kas norāda uz to, ka lielākā daļa maksājumu tiek kavēti.
Lai gan lielākā daļa maksājumu tiek kavēti, tomēr preču un pakalpojumu pārdošana uz pēcapmaksu ir svarīga katram uzņēmumam. Šis faktors ietekmē, galvenokārt, jau konkurētspēju. Uzņēmums, kurš pieprasa tūlītēju samaksu vai priekšapmaksu, nevar konkurēt ar uzņēmumiem, kuri dod iespēju par precēm un pakalpojumiem norēķināties vēlāk. Šāds norēķinu veids dod iespēju atlikt maksājumu un šos naudas līdzekļus izmantot citiem mērķiem, iespējams pat svarīgākiem. Tādejādi uzņēmējs ir spiests izanalizēt šo konkurences aspektu – vai pārdot ar pēcapmaksu, vai atteikt šādu norēķina iespēju, pieprasot priekšapmaksu, pastāvot iespējai, ka klientu neapmierinās šāds piedāvājums un viņš dos priekšroku konkurentam, kas, savukārt, šādu iespēju neliegs. Lai gan pēcapmaksa ir viens no pieprasītākajiem norēķinu veidiem uzņēmējdarbībā, arī tajā pastāv liels risks – pārdošana uz kredīta neizbēgami ir saistīta ar zaudējumiem, jo maksājumi netiek veikti savlaicīgi, noteiktajā termiņā, tādejādi rodas maksājumu kavējumi un attiecīgi bezcerīgie parādi.
Patreizējā ekonomikas attīstības periodā uzņēmumiem raksturīga ir palielināta naudas līdzekļu aprite, kas attiecīgi nereti rada naudas līdzekļu deficītu un debitoru parādu pieaugumu. Tādēļ būtiska loma ir finansu menedžmentam, kura svarīgākais uzdevums ir efektīvi vadīt debitoru parādus, kas ir vērsta uz debitoru parādu apjoma kontroli un optimizāciju uzņēmumā.
Debitoru parādi mūsdienās ir ļoti aktuāla problēma jebkuram uzņēmumam, tādēļ šīs problēmas analīze un izpēte ir izvēlēta arī par tematu maģistra darbam. Viens no galvenajiem instrumentiem, ar kura palīdzību var regulēt debitoru parādu problēmu ir uzņēmuma kredītpolitika. Tās izstrādāšanā ir nepieciešams novērtēt pārdošanas apjoma pieaugumu, jaunās kredītpolitikas iespējas, kā arī iespējamās problēmas, kuras varētu rasties šīs politikas pielietošanas rezultātā. Pamatojoties uz to, ka Latvijā nav daudz materiālu un izdevumu, kas publicētu pamatotu atbilstošu ekonomikas problēmu analīzi, darbā tiek analizēta minētā problēma un sniegti pamatoti priekšlikumi tās novēršanai.
Maģistra darba mērķis ir definēt pastāvošās debitoru parādu pārvaldīšanas problēmas un izstrādāt pamatotus priekšlikumus to novēršanai, balstoties uz uzņēmuma SIA “Alva International” finanšu informācijas analīzi un attiecīgu speciālo ekonomisko literatūru.
Lai sasniegtu izvirzīto mērķi, ir nepieciešams veikt šādus uzdevumus:
Izanalizēt finanšu vadīšanas lomu uzņēmuma saimnieciskās darbības procesā;
Izpētīt debitoru parādu pārvaldīšanas metodes;
Izpētīt un izanalizēt debitoru parādu stāvokli Latvijā un Eiropas Savienībā;
Izvērtēt uzņēmuma SIA “Alva International” debitoru parādu stāvokli, maksātspēju un likviditāti;
Izstrādāt priekšlikumus debitoru parādu pārvaldīšanas problēmu novēršanai;
Lai sasniegtu maģistra darba izvirzīto mērķi un uzdevumus, darbs ir izstrādāts pēc attiecīgas darba struktūras, kas palīdz sasniegt maģistra darba izvirzīto mērķi:
Pirmajā nodaļā tiek apskatīta uzņēmuma finanšu sistēmas struktūra un tās pārvaldības iespējas uzņēmumā, izvērtētas uzņēmējdarbību regulējošās, pastāvošās likumu normas, kā arī pētīti un analizēti debitoru parādu rašanās cēloņi;
Otrajā nodaļā tiek apskatīta un analizēta debitoru parādu pārvaldīšanas politika, veikta SIA “Alva International” debitoru parādu analīze, novērtēta uzņēmuma kredīpolitika un tās izstrādāšanas pamatprincipi, kā arī tās rentabiliāte.
Trešajā nodaļā tiek veikta un analizēta uzņēmuma SIA “Alva International” finanšu analīze – tiek aprēķināti un novērtēti likviditātes un maksātspējas rādītāji, tiek analizēta uzņēmuma naudas plūsma un debitoru parādi.
Pētījuma periods ir no 2005. gada līdz 2007. gadam.
Izmantotie literatūras avoti un ekonomiskās informācijas avoti ir literatūra, ekonomiskās teorijas un analīzes teorētiķu monogrāfijas, dažādu praktiķu darbi, likumdošanas normatīvie akti, kā arī uzņēmuma SIA “Alva International” gada pārskatu sastāvdaļas kā bilance, peļņas vai zaudējumu aprēķins, pielikumi, kā arī iekšējie finanšu pārskati un dokumenti.
Informācijas apstrādē ir izmantotas ekonomiski statistiskās metodes un paņēmieni, kā, piemēram, grupēšana, salīdzināšana, koeficientu metode, salīdzinošā analīze u.c.…

Коментарий автора
Загрузить больше похожих работ

Atlants

Выбери способ авторизации

Э-почта + пароль

Э-почта + пароль

Неправильный адрес э-почты или пароль!
Войти

Забыл пароль?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Не зарегистрировался?

Зарегистрируйся и получи бесплатно!

Для того, чтобы получить бесплатные материалы с сайта Atlants.lv, необходимо зарегистрироваться. Это просто и займет всего несколько секунд.

Если ты уже зарегистрировался, то просто и сможешь скачивать бесплатные материалы.

Отменить Регистрация