Mazo un vidējo uzņēmumu nepieciešamība
Dažādi ekonomiskie pētījumi pierāda to, ka pastāv ievērojama sakarība starp uzņēmējdarbību un tautsaimniecības adaptāciju un attīstību. Dinamisks uzņēmējdarbības sektors, kas sastāv no tiem, kas apzinās biznesa iespējas un uzņemas risku, nodrošina biznesa dinamiku un uztur vispārējo ekonomikas augsmi.
Piemēram, Robbins 2000. gadā atklāja korelāciju starp mazā biznesa aktivitāti un ekonomisko augsmi, bezdarba samazināšanos un produktivitātes pieaugumu ASV. Savukārt Audretsch un Thurik 2001. gadā, analizējot empīriska pētījuma par OECD valstīm rezultātus, nonāca pie tādiem pašiem secinājumiem – uzņēmēju aktivitātes pieaugums palielina ekonomikas pieauguma tempu un samazina bezdarba līmeni.
Tai pat laikā uzņēmējdarbības procesā vēl joprojām ir diezgan daudz noslēpumainības. Dati liecina, ka dažādās valstīs ir atšķirīga uzņēmējdarbības aktivitāte - no zemas , t.i. apmēram 5 % no visiem pieaugušajiem, Beļģijā un Japānā, līdz augstai, t.i. apmēram 18 %, Meksikā. Saskaņā ar Globālā uzņēmējdarbības monitora novērtējumu, uzņēmējdarbības aktivitāti ietekmē vesela virkne nacionāli specifisku faktoru, sākot no valdības realizētās ekonomiskās politikas, beidzot ar uzņēmējdarbības sociālo uztveri. Kopumā tiek secināts, ka uzņēmējdarbību veicina:
gan vispārējā, gan biznesa izglītības līmeņa paaugstināšana;
tas, ka maziem un jaundibinātiem uzņēmumiem mazāk jāsaskaras ar šķēršļiem biznesa idejas attīstībā, darbības uzsākšanā un attīstīšanā;
bezdarbnieku pabalsta izmaksāšanas perioda saīsināšana;
pasākumi, kas veicina sieviešu iesaistīšanos biznesā.
…