Bakalaura darba tēma ir „Pretkorupcijas pasākumu plāni, to izstrādes process un pielietojums: Rīgas domes institūciju gadījums”.
Autore izvēlējās un formulēja šādi tāpēc, ka pretkorupcijas pasākumi ir aktuāla, daudz apspriesta tēma, un par to daudz diskusijas tiek izvirzītas gan valdībā, gan masu medijos, gan arī visā sabiedrības kopumā.
Autore darbā apskata Rīgas pašvaldības institūcijas, jo pašvaldībām ir plašas pilnvaras rīcībai ar publiskajiem resursiem (gan finanšu, gan mantiskiem) un deleģēta vara veidot normatīvo vidi, kura būtiski ietekmē kā privātpersonu dzīves kvalitāti, tā arī uzņēmējdarbības vidi, piemēram, tiek pieņemti lēmumi par būvniecības iespējām, rīcību ar īpašumu pašvaldībā. Minētie apsvērumi apdraud pašvaldību un padara to par korupcijas skartu institūciju.
Autore iepriekš (2009.gadā) izstrādājusi kursa darbu par korupcijas kontroles un ierobežošanas paņēmieniem Rīgas domes īpaša statusa institūcijā –Rīgas Vidzemes priekšpilsētas izpilddirekcijā. Izstrādāt bakalaura darbu, apskatot kursa darbā pētīto tēmu plašāk, pamudināja apstāklis, ka nav veikti līdzīgi pētījumi Rīgas pašvaldības iestādēs, kā arī visiem zināmais, vērienīgais 2008. gada Rīgas domes amatpersonu kukuļošanas skandāls, kurā pēc korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) veiktās pārbaudes aizturēja Pilsētas attīstības departamenta amatpersonas. Šis fakts ir apliecinājums korupcijas esamībai Rīgas pilsētas pašvaldībā.
Tā pat pēc KNAB sniegtās informācijas no 2008.g – 2011.gadam KNAB tika ierosinātas četras krimināllietas, kas attiecās uz Rīgas pašvaldību pēc Krimināllikuma 318. panta (dienesta stāvokļa ļaunprātīga izmantošana), 320. panta (kukuļņemšana), 323. panta 1 daļas. (kukuļdošana) .
Tā kā kursa darbāapskatītā tēma bija plaša, interesanta un saistoša, autore bakalaura darbā pētīs pretkorupcijas pasākumu plānus, kā korupciju mazinošu instrumentu, to tapšanu un pielietojumu Rīgas domes institūcijās, jo korupcija ir visas sabiedrības aizvien aktuāla problēma, kurai jārod arvien jauni risinājumi.
Rakstot šo darbu ievadu autore izlasīja KNAB runasvīra Andra Vitenburga teikto, kam nevar nepiekrist: „Rīga ir vislielākā Latvijas pašvaldība, kur ir liels skaits politisko amatpersonu, izpildvaras institūciju un dažādu kapitālsabiedrību, kā arī nozīmīgs finanšu līdzekļu apgrozījums, organizējot iepirkumus, apsaimniekojot nekustamos īpašumus, nodrošinot kontroles un uzraudzības funkcijas un veicot citas svarīgas pašvaldības funkcijas.” Ņemot vērā iepriekš minēto, arī korupcijas riski Rīgas pašvaldībā, kuras institūcijas pētīs autore, ir visaugstākie.